CHP’liler Atakum Planı’nı anlamamış!..

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi 2016 yılı Kasım ayı meclis toplantısı 45 gündem maddesiyle oylamaya sunuldu.

CHP’liler Atakum Planı’nı anlamamış!..
Haber Tarihi: 21 Kasım 2016


Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi 2016 yılı Kasım ayı 21. birleşiminin 1. oturumuna ait toplantısı Büyükşehir Belediyesi Meclis binasında yapıldı. 45 gündem maddesinin oylamaya sunulduğu toplantıda bazı maddeler oy birliği bazı maddeler ise oy çokluğuyla kabul edildi.

buyukyehir_meclis3

CHP’Lİ TÜFEK: BİLGİLENDİRİLMEDİK…

‘Atakum ilçe belediye sınırlarında revizyon imar planı yapılanması’yla ilgili 16 maddenin görüşüldüğü esnada CHP’li meclis üyesi Mustafa Tüfek, “Bu teklif geldiğinde de söylemiştim. Atakum Samsun’un ilçeleri içinde planlı alanı en çok olan yer. Plan yapılırken bizi lütfen bilgilendirin diye alt belediye meclisinde de görüşme talebimizi gündeme getirdik. Plan açıklama raporunu grup başkanı olarak istememe rağmen elde edemiyorum. Herhangi bir meclis üyesi arkadaşıma revizyonda ne gördünüz, denildiğinde hangi arkadaşım ne cevap verecektir? Bu teklifi erteleyin bence bir görüşelim. Ön yargılı olarak ret vereceğiz” dedi.

İSHAK TAŞÇI’DAN YANIT…

Bunun üzerine söz alan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı ise, “Az önce bir ithamla karşılaştık. Sanki Atakum meclis üyelerinin bu konuyla hiç bilgisi yok noktasında. Biz bütün partilerin grup başkan vekillerine, revizyon henüz Büyükşehir Belediyesi’ne müracatı gerçekleşmeden planın sunumunu yaptık. Grup başkan vekilleriyle bu detaylı bilgiler paylaşıldı” yanıtını verdi.

‘ARKADAŞ PLANI ANLAMAMIŞ!..’

Mustafa Tüfek’in bu kez de, “Görevlendirdiğimiz arkadaşımız planı anlamamış” sözüne, Meclis 1. Başkanvekili Turan Çakır, “Anlamamışsa o onun sorunudur” yanıtını verdi.

Kaynak: samsunhaber.tc

Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...