Çiftlik’teki Ağaçlar Yeni Yerine Taşınıyor

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin İstiklal (Çiftlik) Caddesi’nde başlattığı Cadde AVM çalışmaları kapsamında buradaki ağaçlar Batıpark’a naklediliyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Şube Müdürü Soner Soydaş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, İstiklal Caddesi üzerinde bulunan at kestanesi, manolya ve palmiye ağaçlarının bulundukları yerde kök gelişimi açısından yeterli alana sahip olmadıklarını belirterek, “Burada şu anda alt yapı kuruluşları […]

Çiftlik’teki Ağaçlar Yeni Yerine Taşınıyor
Haber Tarihi: 30 Nisan 2014


Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin İstiklal (Çiftlik) Caddesi’nde başlattığı Cadde AVM çalışmaları kapsamında buradaki ağaçlar Batıpark’a naklediliyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Şube Müdürü Soner Soydaş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, İstiklal Caddesi üzerinde bulunan at kestanesi, manolya ve palmiye ağaçlarının bulundukları yerde kök gelişimi açısından yeterli alana sahip olmadıklarını belirterek, “Burada şu anda alt yapı kuruluşları çalışmalara başladı. Bu çalışmalar sırasında da bu ağaçların kökleri yeterli alan olmadığından ve derine inmediğinden ağaçların ayakta kalma şansı olmayacaktır. Bu durum da ağaçların hem yıkılma tehlikesi hem de zaten sağlıklı büyüme ve gelişme imkanı bulunmadığından başka bir alana taşınması zorunlu hale gelmiştir. Buradan ağaç nakil araçlarımız aracılığı ile sökülen ağaçlar hiçbir zarar görmeden Batıpark’ta tanzim edilen yeni alana dikilecektir” diye konuştu.

Haber Etiketleri: , ,
Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...