REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Çocuklar İnsanlığın Ortak Umududur

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Çocuklar İnsanlığın Ortak Umududur
2.312
19 Kasım 2013 - 16:44
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Samsun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Yıldırım, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Yıldırım, birçok ülkeyle birlikte Türkiye’nin de kabul ettiği Dünya Çocuk Hakları Sözleşmesi’nin, birçok çocuğun savaş, açlık ve yoksulluk sebebiyle ölüm kalım mücadelesi verdiği bir ortamda daha iyi bir yaşam ortamı hazırlamak amacı taşıdığını vurguladı.

İl Müdürü Yıldırım, “Sözleşmeye imza atan taraf ülkeler, bu sözleşmeyi düzenlerken çocuğun kişiliğinin tam uyumlu olarak gelişebilmesi için yetiştiği aile ortamının önemine dikkat çekerek, çocuğun mutlu, sevgi ve anlayışın hakim olduğu bir aile ortamında yetişmesinin gerekliliğini kabul etmiştir. Özellikle sözleşmede çocuğun barış, kardeşlik, paylaşım, hoşgörü, eşitlik, dayanışma ve özgürlük gibi özellikleri içinde barındırabilecek bir ruh haliyle yetiştirilmesinin gerekliliği savunulmaktadır.” dedi. Çocukların insanlığın ortak umudu, yarınların ışığı olduğunu belirten Yıldırım, “Bu noktada Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak bizim de öncelikli çabamız, diğer kamu ve özel sektör kurumlarıyla, yardımsever vatandaşlarımızla işbirliği içinde, çocuklarımızın örf, âdet ve geleneklerine bağlı, kendi ayakları üzerinde durabilen, üretken bireyler olarak yetişmelerini sağlamaktır. Bu açıdan bakıldığında ülkemizin gelişimi ve ilerlemesi, çocuklarımızın mutluluğu ve başarısıyla paraleldir.” diye konuştu. Çocukların yuvalarından çıkıp toplumla iç içe yaşamaya başladıkları andan itibaren karşılaştıkları problemlerle başedebilmesi için toplum içinde yaşayan sağduyu sahibi bütün birey, dernek, vakıf, kamu kurum ve kuruluşlarına büyük sorumluluk düştüğünü ifade ederek, “Çocuklarımıza sahip çıkmamız ve geleceğimiz olan çocuklarımızı bu ilkeler doğrultusunda yetiştirmemiz, hepimizin mutluluğu olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm çocuklarımıza sağlıklı, mutlu ve başarılı yarınlar diliyor, Dünya Çocuk Hakları Günü’nü kutluyorum.” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.