REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

“Dediklerimi Yapmazsam, Çıkın Karşıma Hesabını Sorun”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
“Dediklerimi Yapmazsam, Çıkın Karşıma Hesabını Sorun”
1.193
18 Mart 2014 - 11:43
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

21.Dönem Samsun Milletvekili ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tarık Cengiz, seçim çalışmaları kapsamında İlkadım ilçesinde Ulugazi, Saitbey ve Kale Mahalleleri ve Bağdat Caddesinde esnaf ziyaretleri yaparak vatandaşlarla sohbet etti. Cengiz, “Ben sizlerin içerisinde mutluyum, arkamda şaibe yok, kara leke yok, gösteriş de yapmıyorum, koruma ordusu da yok. Bir ben Tarık Cengiz olarak karşınızdayım sizlerin sorunlarını dinlemeye çözüm önerileri sunmak üzere geldim” dedi.

Büyük alışveriş merkezlerinin küçük esnafı bitirme noktasına getirdiğini de kaydeden Tarık Cengiz, “Sizler burada bin bir emekle ticaret yapıyorsunuz, ama birileri çıkıyor şehir merkezinin ortasına alışveriş merkezi yapıyor. Eziyeti çeken yine vatandaş oluyor. Küçük esnaf bitme noktasında herkes şikayetçi durumda. İstanbul’u, Ankara’yı, İzmir’i örnek alalım. Bütün alışveriş merkezleri kent merkezinin dışındadır ve olması gereken de budur. Ama bizim şehrimizde insana değil, ranta önem verildiği için bu tam aksine işliyor. Halktan kopuk yönetim anlayışının doğurduğu sonuçlar ortadadır. Bu seçimde inanıyorum ki Samsun halkı bu zihniyete dur diyecek, en büyük dersi sandıkta verecektir” dedi.

Her bölgede ulaşım sıkıntısı yaşandığını da ifade eden CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tarık Cengiz, “Başkan Samsun’a eziyet çektirmekten zevk alıyor. İlçelerden gelen vatandaşlarımız 3 araçla şehir merkezine geliyor. Türkiye’nin neresine giderseniz gidin bu durumu anlatın komik duruma düşersiniz. Kendi köylüsüne, ilçesinde yaşayan halkına eziyet çektiren bir başkan tablosu Samsun’a yakışmıyor. Ama biz söz verdik, bir UKOME kararı var bunu yırtıp yeni bir karar alacağız. 31 Mart sabahı artık tek araçla Samsun’dasınız. Medyada takip ediyoruz atıp tutuyorlar, işte söz, işte gerçek dediğimi yapmazsam çıkın karşıma hesabını sorun. Biz bugünlere gelirken kimseyi aldatmadık, kimseyi kırmadık” dedi.

31 Mart sabahı Samsun’da kavganın değil sevginin, katılımcı ve paylaşımcı bir yönetimin hayata geçeceğini ifade eden Tarık Cengiz “Şehrin her kesimiyle kavgalı bir başkan ile karşı karşıyayız. Maalesef onun sorunu sevgisizlik ve iletişimsizlik. Sorunları anlamamak ve bu sorunları halkla çözmeye çalışmamak gibi bir sorunu var. Lütfen artık aynı yalanlara kanmayalım. Ben sosyal demokratım, ANAP’tan seçildim, AKP’li belediye başkanıyım yalanına inanmayalım. O sosyal demokrat falan değil, bildiğiniz AKP’li. Sosyal demokrat olan da benim sosyal demokratların adayı da benim. Ulusalcıların, Atatürkçülerin, vatanını sevenlerin adayı benim. Sabah, akşam gecelere kadar şehir merkezi, köy köy çalışıyoruz, bütün kitlelere ulaşmak için mücadele veriyoruz. Benim seçimlere dair bir korkum yok. Bu seçimi kazanacağız. Samsun için, ülkemiz için, bu partiye emek verenler ve merhum Muzaffer Önder için bu seçimi kazanacağız” diye konuştu.

Seçim sonuçlarının herkesi şaşırtacağını öne süren Tarık Cengiz konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “İnsanlarımıza gerçeği, doğruyu anlatalım. Türkiye’de, Samsun’da ne büyük yanlışlıklar yapıldığını anlatalım. 17 ilçenin tamamında geziyoruz, gezmeye de devam edeceğiz. Hiç kimsenin beklemediği ilçeleri kazanacağız. Büyükşehir Belediyesini de kazanacağız. Bugüne kadar girdiğim hiç bir seçimde kaybetmedim, hepsini kazandım. Üç dönem federasyon başkanlığı yaptım. Üçünde de AKP karşıma aday çıkardı, üçünde de kazandım. Milletvekili olduğum dönemde ben Samsun’un en az gittiğim köyüne 4 ya da 5 kez gitmişimdir. Benim yaptırdığım asfaltlar hala duruyor. Onların tarzı yalan yanlış haberlerle saldırmak. Samsun’a girişte 30 katlı ucube binayı yapanların adayıdır Yusuf Ziya Yılmaz, halkın değil” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.