REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Demirtaş 5 Yıllık Hizmetleri Serüvenini Özetle Anlattı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Demirtaş 5 Yıllık Hizmetleri Serüvenini Özetle Anlattı
1.104
26 Şubat 2014 - 16:18
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Özel sektörde hizmet üreten meslek dallarına iş giyim elbisesi üreten Aydemir İş Giyim Tesisini gezen Başkan Demirtaş, ilçede hayata geçirdiğimiz projeler halkımıza yaşam kolaylığı sağlıyor. Bu da bizleri mutlu ediyor. ”dedi.

Aydemir iş giyim üretim tesisi Genel Müdürü Erdoğan Aydemir ve çalışanları ile bir araya gelen İllkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,ilçede yapılan hizmet yatırımlarını anlattı.İlk olarak,Hilal Kart’ uygulaması ile yardıma muhtaç vatandaşlarımızın reklamını değil, ihtiyacını gidererek yardım yapıyoruz diyen Başkan Demirtaş, “Hepinizin cebinde kullandığınız kredi kartı türünde bir kart ile yardıma muhtaç vatandaşlarımıza Hilal Kart aracılığıyla kendi ihtiyaçlarını karşılama imkanı verdik. Ekonomik seviyelerine göre ihtiyaç sahibi insanlarımıza 75, 100, 150, 200 TL limitler belirleyerek her ay düzenli nakit yardım yapıyoruz. Bu sistem ile komşusunun dahi yardım aldığından haberi olmadan marketlerden alışverişlerini yapabiliyor. Önemsediğim bir diğer proje olan “Askıda Ekmek”  ile her gün 7 bin aileye ekmek yardımı yapıyoruz.” dedi.

Sosyal belediyecilikte bir ilke imza atarak üniversite öğrencilerine ve sanayide çalışan çıraklara ücretsiz çorba-ekmek dağıttıklarını ifade eden Başkan Demirtaş, “Ayda 60 bin çorba ve ekmek dağıtarak öğrenciler okullarına, çıraklar ise sıcak bir çorba içmenin keyfini yaşatıyoruz.

Vatandaşların geri kazanım konusuna olan duyarlılığını her ay 30 çeyrek altın vererek arttıran İlkadım Belediyesi’nin Çöpünüz Altın Olacak kampanyası ülke genelinde farkındalık yaratık diyen Başkan Demirtaş, Evsel atıkla, geri dönüşüm malzemelerinin ayrıştırılmasını vatandaşın aklına yerleştirdik. Bu ayrıştırma bilincini ve çöpe olan ilgiyi, her ay çeyrek altınla arttırdık.” dedi.

Yolları geniş ve trafik sorunu olmayan caddelere konulan yer altı çöp konteyneri sistemi ile çöp sorununa kalıcı çözümü getirdik diyen Başkan Demirtaş, Çağdaş bir çehreye kavuşma adına başlatılan projemizle hem tasarruf hem çöplerin koku yapmasının önüne geçtik. Ayrıca, yer altı konteynerlerin çöp alma kapasitesi, mevcut konteynerlerimize oranla 10 kat daha fazla. Günde dört kez aynı yerden araçlarımız, çöp toplamak zorunda kalıyor. Yer altı sistemiyle birlikte günde iki kez ve gece olmak şartıyla çöp toplama araçlarımız trafiğe girmiş olacak. Böylece, ilçemizin trafiğini rahatlatmış olacak.” dedi.

Trafik kurallarına duyarlı eğitimli nesiller yetiştirmek için ilköğretim düzeyinde eğitim alan yavrularımıza eğlendirici ve eğitici özelliği olan Trafik Eğitim Pistinde çocuklarımıza önemli bir katkı sağladık diyen Demirtaş, “Öğrencilerine derslerde öğrendikleri teorik trafik bilgilerini uygulama fırsatı vererek trafik kazalarının en aza indirilmesinde büyük bir adım attık. ”dedi.

İlkadım Belediyesi olarak bir çok ilklerimiz var olduğunu kaydeden Demirtaş, “Herkesimde insanımızdan teşekkür ve takdir aldığımız, Ramazan aylarında her gün bir mahalleyi misafir ettiğimiz gezici iftar çadırlarımız, Çanakkale gezilerimiz ile her mahalle sakinlerimizi bu ilkleri yaşama olanağı sağlayarak halkımızın sevgisini kazandık.“dedi.Başkan Demirtaş’ı üretim tesisini gezmesi ile program son buldu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.