REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

“Dershaneleri kapatmak için okullardaki eğitimin yükseltilmesi gerekir”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
“Dershaneleri kapatmak için okullardaki eğitimin yükseltilmesi gerekir”
1.041
30 Ekim 2013 - 20:11
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Dershanelerin kapatılmasının kendi bakanlığı döneminde gündeme geldiğini söyleyen eski Milli Eğitim Bakanı Metin Bostancıoğlu, eğitim kalitesinin artmadan dershanelerin kapatılamayacağını belirtti.

Samsun’un Bafra ilçesine gelen Bostancıoğlu, dershanelerin kapatılmasının çözüm olmadığını söyledi. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri çerçevesinde doğduğu ve ilkokulu okuduğu Samsun’un Bafra ilçesine gelen eski Milli Eğitim Bakanı Metin Bostancıoğlu, burada bir takım ziyaretlerde bulundu. Bafra Kaymaklı Lokumevi’nde işletmeci olan Nezahat Şahin’in ikram ettiği, lokumdan yiyen ve kahve içen Metin Bostancıoğlu, dershaneleri okula çevirme fikrinin kendi bakanlığı döneminde projelendirildiğini kaydetti. Mevcut hükümetin yaptığı en işi şeyin Ecevit hükümetinin ekonomi ve eğitim alanındaki programlarını uygulamak olduğunu hatırlatan Bostancıoğlu şöyle konuştu: “Milli Eğitim Bakanlığımız zamanında da bizde düşünmüştük dershaneleri kapatmayı. Okulların yerini almaya başladıklarından dolayı kapatmayı düşünmüştük. Dershaneleri okullara dönüştürme fikri bizim zamanımızda hazırladığımız bir proje idi. Zaten AKP hükümeti bizim hükümetimiz zamanı ekonomik, eğitim projelerini kullandılar. Doğru yaptıkları tek şey Ecevit hükümetinin ekonomik politika modelini örnek aldılar, kullandılar. Uyguladılar.”

İnsanın olduğu her yerde, daha başlangıcından beri özel derslerin olduğunu kaydeden Bostancıoğlu, “Nasıl vardır. Dershane şeklinde değil. Ata bindirmesi için aile iyi ata binen birinden oğlunun ata binmesi için ders alır. Kılıç kullanmasını, ta Osmanlı’dan beri. Osmanlı’nın ilk döneminden beri. Ok kullanmasını. Ya da okumasını yazmasını, eğitimi için ders aldırırlardı. Aileler çocuklarının başarının artması için artık dershanelere ihtiyaç duymuştur. Zorunlu eğitimde de çocuğa belge verip okuldan öğrenci atamazsın. Çocukları eğitmek lazım. Hayvanların bile eğitildiği bir dünyada en değerli varlık olan çocuklarımızın eğitimi için gerekli desteği vermemiz lazımdır. Dershaneleri kapatıp, boşluğunu doldurmak istiyorsak bunun içinde okullardaki eğitimin yükseltilmesi gerekir.”’ dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.