REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Dolmuşcular, Seçim Öncesi Hatları Garanti Altına Aldı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Dolmuşcular, Seçim Öncesi Hatları Garanti Altına Aldı
1.022
17 Şubat 2014 - 13:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Samsun’da şehir içi ulaşımda kullanılan dolmuş hatlarının kaldırılacağı söylentisi yalanlandı. Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sefer Arlı, esnafa hatların kaldırılması ile ilgili söylentilerin tamamen hayal ürünü olduğunu söyledi.

Şehir içinde görev yapan 1-2-3-4 no’lu dolmuş hatlarının sahipleri, dernek başkanları ve çalışanları ile kahvaltıda bir araya gelen Genel Sekreter Yardımcısı Sefer Arlı ve İlkadım Belediye başkan adayı Erdoğan Tok esnafa hatların kaldırılmayacağı yönünde teminat verdi. Sevgi Cafe’de düzenlenen kahvaltıda konuşan Arlı, geçen hafta yapmış oldukları bir toplantı neticesinde dolmuş esnafının Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın da bulunduğu bir kahvaltılı ortam düzenleme talebinde bulunduğunu hatırlatarak, “Kamuoyunda dolaşan ve gerçeği yansıtmayan bazı söylemlerle ilgili bir toplantı tertip etmemiz talebinde bulunmuştunuz. Bizde başkanımızın müsait olduğu tarihlere baktık ve bugün için bu toplantıyı yapmayı uygun gördük. Sağolun sizler de iştirak ettiniz geldiniz. Maalesef sabaha karşı aldığımız acı haber sonucu başkanımızın halasının vefat ettiğini öğrendik. Dolayısıyla kendisi çok istemesine rağmen cenaze işlemlerini takip edeceği için aramıza katılamadı. Sizlere selamlarını ve saygılarını iletmemi istedi. İnşallah yine farklı bir zamanda bu toplantıyı başkanımızın da katılımıyla tekrar etmek istiyoruz.” diye konuştu.
‘Yusuf Ziya Yılmaz yeniden başkan olduğunda 1-2-3 ve 4 nolu dolmuş hatlarınını kaldırılacakmış’ diye aslı astarı olmayan dedikodular yapıldığını hatırlatan Arlı daha sonra şunları söyledi:“Bize de bununla ilgili intikal eden söylemler oldu. Biz de insanları rahatlatmak için, sizlere en azından böyle bir şey olmadığını anlatmak için geçen hafta bir toplantı yapmıştık. Şimdi bu toplantıyı çok daha geniş bir katılımla yapıyoruz. Biz kez daha yineliyorum, bizim böyle bir gündemimiz kesinlikle yok. Öyle birşey söz konusu olamaz. Bunlar tamamen dedikodudan ve söylentilerden ibarettir Büyükşehir Belediye Başkanımızın karakter ve kişilik yapısını sizler biliyorsunuz. Yapacağı birşey varsa eğer, gelecek olan tepkileri düşünerek bundan geri adım atmaz. Açık açık çıkar ve neyi hangi nedenle yapacağını söyler, izah eder. Herhangi bir seçime endeksli olmaz çıkar bunu açıkça deklare eder. Ama tekrar ediyorum biz böyle bir şeyi asla düşünmedik. Hatta bu hatlar zarar ediyor. Yarısı bir gün çalışıyor yarısı öbür gün çalışıyor, para kazanamıyorlar, nasıl para kazanmalarını sağlarız, bu insanların gelirlerini nasıl artırılabiliriz diye bir ulaşım mastır planı yaptırıp bir fizibilite çalışması yaptırmayı düşünüyoruz. Seçimlerden sonra il sınırlarının da genişlemesi ile birlikte yeni bir planlama zaten yapacağız. Dolayısıyla kamuoyunda dolaşan bu hatların kapatılacağı ile ilgili söylentiler kesinlikle doğru değildir. Bugün başkanım, kendi ağzından sizlere bu konuya anlatacaktı, nasip olmadı. Gönlünüz rahat olsun.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.