REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

DSP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Neden Adaylıktan Çekildi?

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
DSP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Neden Adaylıktan Çekildi?
1.614
12 Şubat 2014 - 20:38
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

DSP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hümeyra Ulubay, yaptığı açıklamada adaylıktan çekildiğini belirtti. DSP genel merkezinde yaşadığı diyalogtan sonra istifasını açıklayan Ulubay’ın basın açıklaması…

“Sevgili dostlar, değerli basın emekçileri…

Samsun DSP İl Başkanı Dursun GÜNEY tarafından 9.1.2014 tarihinde şahsıma, yerel seçimlerde Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adaylık teklifi yapılmıştır.

Bu teklifi olumlu buldum ve 11.1.2014 tarihinde de değerlendirerek kabul ettim.

DSP İl Başkanı Dursun GÜNEY ile birlikte basına yapmış olduğumuz açıklamada DSP’den Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığına adaylığım kamuoyuna da duyurulmuştu. Bu tarihten itibaren de çalışmalara başladım.
Samsun’da 11 yıldır dernek başkanı sıfatıyla gönüllü bir hayvan sever olarak tanınmış kişiyim. Bugüne kadar yapmış olduğum çalışmalar ortada.

Bu süre içinde insanlarla yaptığım görüşmeler, seçim çalışması gibi değildi. Her zamanki gibi halkın sesi olmaya, gönülden gelen desteklerine karşılık vermeye, onları dinleyip sorunlarını dile getirmeye çalıştım.
Bununla birlikte havyan sever kimliğimi, dernek başkanı kişiliğimi ön plana alarak siyasi kimlik gütmemeye ayrıca özen göstermişimdir.

Bu medeni cesareti diğer adaylara da örnek teşkil etmesi açısından önemli bir misyon olarak görmekte olduğumu da belirtmek isterim.

Halkın arasında hak arayan bir kimliğim olduğu için çeşitli çevrelerce hem sevilmekte hem de yadırganmakta olduğumu bilerek belediye başkan adaylığı teklifini kabul ettim.

Ben, doğup büyüdüğüm bu şehrin insanlarının acılarını ta yüreğimde hissettiğim ve günden güne ağırlaşan yaşam şartlarının içinden çıkılamaz duruma geldiğini gördüğüm ve de onun için bir şeyler yapabilmek adına bu teklifi kabul etmiştim.

7.2.2014 tarihinde DSP Genel Başkanı Masum Türker’in şahsımı tanımak istemesi üzerine DSP İl Başkanı Dursun GÜNEY ile birlikte Ankara’ya görüşmeye gittik.

Bu görüşme DSP Genel Başkanı Masum TÜRKER’in şahsıma hitaben “HAYVANSEVERSENİZ SİZİNLE İŞİMİZ ZOR” demesi açıkçası beni hayal kırıklığına uğrattı.

Sayın Genel Başkanı bu sözün ardından “SİZİ SAVUNABİLMEM İÇİN SİZİ TANIMAM LAZIM” diye devam edince şaşkınlığım daha da arttı.

Bir partinin Genel Başkanı, en azından Türk gelenek ve göreneklerine uygun davranış sergilemeli, gelen kişi kim olursa olsun konuşma adabını herkes bilmeli…

Ayrıca, Sayın DSP Genel Başkanı Masum Türker beyle görüşmeye başlamamız ile görüşmemizin bitme süresine kadar, yani 45 dakika içinde tam 45 kere, “Ben bu partinin Genel Başkanıyım” diye tekrar etmesi de bana çok enteresan geldi.

Biz kiminle görüşmeye gittiğimizi gayet iyi biliyorduk çünkü.

Bu konuşma üzerine 7.2.2014 günü akşamı, saat 20.30 da Genel Başkan Masum TÜRKER ve Genel Başkan Yardımcısı Önder AKSAKAL beye, DSP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adaylığımı geri çektiğimi, partilerinden de istifa edeceğimi bildirerek yanlarından ayrıldım.

Genel Merkezden istifamın kabul edilip edilmediği konusunda bu güne kadar bir bilgi alamadım.
Kendi kişiliğime ve beni tanıyan, güvenen Samsun Halkına duyduğum sevgi ve saygıdan dolayı bu açıklamayı yapma gereği duydum.

Sonuç olarak, toplumun doğruları konusunda şahsım ile DSP Genel Başkanı Masum TÜRKER‘in paralel doğruları olmadığını gördüm.

Bu nedenle 30.3.2014 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde DSP Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığımdan geri çekiliyorum.

Bu süre içinde halkımızın, basın emekçisi dostlarımın bana verdiği destek için çok teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.