Dünyaca Ünlü Pinokya’ya Rakip Olan “Tahta Yürek” Piazza AVM’de Hayat Buldu

Samsun Piazza, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü hem öğretmenler hem de öğrenciler için anlamlı bir etkinlikle kutladı.

Dünyaca Ünlü Pinokya’ya Rakip Olan “Tahta Yürek” Piazza AVM’de Hayat Buldu
Haber Tarihi: 25 Kasım 2015


Samsun Piazza, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü hem öğretmenler hem de öğrenciler için anlamlı bir etkinlikle kutladı.

Samsun’da bulunan okulların öğretmen ve öğrencileri, Piazza AVM’ye gelerek, Murat Dölek’in İtalyan yazar Carlo Collodi’nin Pinokyo’sunun yerine tasarladığı “Tahta Yürek’e can verdiler.

Ahşap ustası ve tiyatrocu Murat Dölek tarafından hayata geçirilen, sevgi, saygı ve bilgelik tasvirli bir eser olan Tahta Yürek’in başı bir kitaptan oluşuyor ve vücudunun ortasında kocaman bir kalp taşıyor.

tahtayu

Samsunlu öğretmenler ve öğrenciler tarafından boyanan; doğruyu, güzeli ve iyiyi gösteri, toplumda sevgi, saygı ve hoşgörüyü aşılamak için kendi elleriyle yaptıkları Tahta Yürek’ler Samsun Piazza’da atmaya başladı.

Her okuldan bir öğretmenin, tahta yüreğin kafasını oluşturan kitabı, bir öğrencinin ise vücudunu oluşturan kalbi boyadığı ve Türkiye’de ilk defa Piazza’da gerçekleşen etkinlik büyük ses getirdi. Murat Dölek tarafından montajı yapılan Tahta Yürek ise okul yetkilisine hediye edildi.

tahtayur

Samsun Piazza AVM Müdürü N. Ufuk Toydemir, “Bir Türk Pinokyosu olan Tahta Yürek’i, Samsunlu öğretmen ve öğrenciler ile yaşatmak bizim için çok onur verici. Öğretmenlerin çocukların eğitiminde kullandıkları en etkili araç kitaplar, bu sebepten Tahta Yürek’in kafasını oluşturan kitabı öğretmenlerin boyamasını istedik. Tahta Yürek’in vücudunu oluşturan kalbi ise öğretmenlerine duydukları sevgi ile öğrenciler renklendirdi. Sonuçta hem aklın hem de kalbin ortaya çıkardığı renk renk Tahta Yürek’lerimiz oldu. Geleceğimizin mimarları olan öğretmenlerimizi ve öğrencilerini böyle anlamlı bir günde AVM’mizde bir araya getirmek ve küçük hediyelerle onları mutlu edebilmek bizim için çok değerliydi” dedi.

Samsun’da bulunan Başarı Koleji, Bahçeşehir Koleji, Ezgililer Koleji, Doğa Koleji, Feza Koleji, Hasköy Cumhuriyet İlkokulu ve Mehmetçik Ortaokulu’nun yanı sıra Bahçeşehir Korosu ve Hasköy Dans Gösteri ekibinin katılımıyla gerçekleşen etkinlik, Piazza AVM ziyaretçileri tarafından ilgi ile takip edildi.

tahtayurr

Haber Etiketleri: , ,
Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...