Düzce’deki Çifte Cinayet Davasında Karar!

Düzce’nin Cumayeri ilçesinde, bir yıl arayla işlenen iki cinayetle ilgili görülen davada tutuklu yargılanan 5 sanıktan 3’ü müebbet, ikisi de 25’er yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Düzce’deki Çifte Cinayet Davasında Karar!
Haber Tarihi: 11 Mayıs 2016


Düzce 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, “planlayarak kasten adam öldürme” ve “suç örgütü kurma” suçlarından tutuklu bulunan Z.A, S.A, Y.A, İ.G. ve M.G. ile öldürülen Halit Karabulut ve Sait Tatu’nun yakınlarıyla avukatları katıldı.

Duruşma sonunda kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanıklardan Z.A, S.A. ve Y.A’ya müebbet, İ.G. ve M.G’ye de 25’er yıl hapis cezası verdi.

Olayın geçmişi

İki yıl önce ramazan ayının 12. gününe denk gelen 9 Temmuz 2014’te Cumayeri ilçesi Taşlık mevkisinde kullandığı traktörde uzun namlulu silah ve tabancayla öldürülen Sait Tatu’nun cinayetini soruşturan polis, cinayetten bir yıl önce, yine ramazan ayının 12. günü olan 20 Temmuz 2013’te de Tatu’yla aynı renk ve model traktör kullanan komşusu Halit Karabulut’un aynı şekilde öldürülmesini de bu olayla birlikte araştırmış, İstanbul ve Batman’da 9 şüpheli gözaltına alınmıştı.

“Kan davası” güttükleri iddia edilen zanlıların Tatu’yla aynı renk ve model traktör kullanan komşusu Karabulut’u yanlışlıkla öldürdükleri belirlenmiş, adliyeye çıkarılan 9 kişiden 8’i tutuklanmıştı. Görülen ilk duruşmada, tutuklu bulunan 3 kişi serbest kalmıştı.

Haber Etiketleri: , , , ,
Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...