REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Elvin-Der Rektör Akan’a Ziyaret

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Elvin-Der Rektör Akan’a Ziyaret
1.692
12 Eylül 2014 - 18:37
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Elveren İnsanlar Derneği (ELVİN-DER) üyeleri, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan’ı makamında ziyaret ettiler.

Ziyarette, Dernek Başkanı Yeşim Gürsoy ve Yönetim Kurulu Üyeleri derneğin faaliyetleri hakkında bilgi verdiler.

Ziyarette, Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte yürüttükleri, Engelliler Destek Programı (EDES) kapsamında başlatılan “Söz veriyorum ben buna değerim” projesinin başarı ile devam ettiğini söyleyen Yeşim Gürsoy, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile birlikte yürüttükleri eğitim projesine katkı veren Ondokuz Mayıs Üniversitesi öğretim üyelerinin verdikleri eğitimle de hükümlülerin sosyal yaşama ayak uydurmalarında büyük etkilerinin olduğunu belirterek, destekleri için Rektör Akan’a teşekkür etti.

“OMÜ’NÜN DESTEĞİ ÖNEMLİ”

Adalet Bakanlığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile ortaklaşa hazırladıkları “Sokaktan Haber Var” projesinde, sokakta yaşayan veya sokakta çalışan, suça sürüklenen çocuklara, fotoğraf çekme ve haber yazma eğitimlerinin verileceğini kaydeden Gürsoy, konferans, panel ve çalıştaylarla ise suça sürüklenen çocukların ailelerinin eğitileceğini söyledi. Düzenlenecek çalıştay ile çocukları suça sürükleyen faktörlerin irdelenerek, sorunun çözümü konusunda paydaşlarla birlikte çalışmalar yapılacağını ve bu projenin Samsun’da başlatılıp, diğer şehirlerde de uygulanarak yaygınlaştırılacağını kaydeden Gürsoy ve Yönetim Kurulu Üyeleri, OMÜ’nün desteğinin projenin başarılı olmasında önemli bir yeri olacağını vurguladılar.

“OMÜ SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİNE ÖNEM VERMEKTEDİR”

Rektör Akan da üniversite olarak; üniversite-sanayi, üniversite-sivil toplum birlikteliklerini ve ortak çalışmalarını artırmanın, üniversitenin stratejik planında yer aldığını ve sokakta yaşayan veya çalışan çocuklara yönelik eğitimi içeren sosyal sorumluluk projesine üniversite olarak katkı sağlamaktan mutluluk duyacaklarını belirtti.

Ziyaretin sonunda ELVİN Derneği Başkanı Yeşim Gürsoy, günün anısına Rektör Prof. Dr. Hüseyin Akan’a, üzerinde ELVİN Derneği’nin amblemi olan bir tabak takdim etti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.