REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Erdoğan Tok: “Çalışan Başımızın Tacı”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Erdoğan Tok: “Çalışan Başımızın Tacı”
1.142
22 Nisan 2014 - 11:53
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çalışanın ekmeği ile oynamadıklarını söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, işe gelmeden maaş alanları, iş huzurunu ve disiplinini bozanları, emekli olduktan sonra belediyede işe girenlerin kurumla ilişiğini kestiklerini ifade etti.

Yerel seçimler öncesi sıklıkla dile getirdiği gibi ‘alın terinin ve emeğin’ her zaman savunucusu olacaklarını belirten Başkan Erdoğan Tok, “Görevi teslim aldıklarında borç ve personel konusu başta olmak üzere birçok sorunla karşılaştık. Kavganın ve huzursuzluğun had safhada olduğu, aile ortamının yok edildiği bir belediye teslim aldık. Kurum disiplinini, iş huzurunu ve güvenini sarsan kişiler gördük. İşe gelmeden maaş alan ‘bankamatik’ diye tabir edilen kişiler tespit ettik. Suçlarını tespit ettiğimiz kişiler hakkında tutanak tuttuk ve ilişiklerini kestik. Bunlar, geçmişte kamuoyuna yansıdığı gibi diğer çalışanlarımıza ve amirlerine huzur vermeyen tehditle iş barışını bozan kişiler. Bu tür insanlara geçit vermedik, vermeyeceğiz. Başka kurumda emekli olduktan sonra belediyede işe alınanlarının iş akdini feshettik. İşsiz birçok gencimiz varken neden emekliler belediyede maaşa bağlanır, anlamakta güçlük çekiyorum. Maalesef, bir önceki dönemde, işin niteliğine göre adam alınmamış. Adama göre iş ayarlanmış. Deneyim, tecrübe ve liyakat kriterleri göz önünde bulundurulmamış” dedi.

“İŞİNE SAHİP ÇIKANIN YANINDAYIZ”

Siyasi saiklerle hareket etmediklerinin altını çizen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Çalışanlarımız rahat olsun. İşine ve ekmeğine sahip çıkanların her zaman yanında olacağız. Son beş yılda birlik ve beraberlik ortamının yok olduğu, çalışanın amirine hakaret ettiği, iş huzurunun ve disiplinin bozulduğu İlkadım Belediyemizde aidiyet duygusunun, aile ortamının sağlanması için çalışıyoruz” diye konuştu.

Başkan Erdoğan Tok, bir önceki dönem İlkadım, Gazi ve Yeşilkent belde belediyelerinin birleşmesiyle toplam sayısı bin 100 olan personelden norm fazlası 500 işçinin 5747 ve 6111 sayılı Yasa diğer kamu kurumlarına gönderildiğini, buna rağmen daha sonra 600’ün üzerinde şirket personeli alındığını söyledi. Geçmiş dönemden gelen personel fazlalılığının belediyenin belini büktüğünü kaydeden Başkan Tok, bir önceki belediye idaresinin 2010 yılında başka kurumlara gönderdiği personel sayısının iki katına yakın bir değerde, belediyeye şirket üzerinden işçi alımı yapıldığını belirtti. Bugün itibariyle işçi ve memur olarak belediyenin toplam bin 275 olan personelinin bulunduğa dikkat çeken Başkan Erdoğan Tok, belediyenin hizmet üreten kurum yerine adama göre iş verilen kurum haline getirildiğini vurguladı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.