REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Facebook ve Youtube Kapatılıyor Mu?

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Facebook ve Youtube Kapatılıyor Mu?
1.291
07 Mart 2014 - 11:35
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Youtube ve Facebook gibi platformların kapatılmasının söz konusu olmayacağını söyledi.Gül, “Bu platformlarda herhangi bir şekilde suç işlenirse, birisine hakaret veya birisinin özel hayatına saldırı söz konusu olursa mahkeme kararıyla da bunlar tabii ki kapatılır” dedi.

Cumhurbaşkanı Gül, cuma namazını Tarabya’da bulunan Hacı Cemal Yazgan Camii’nde kıldı. Cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Gül’e, Başbakan Erdoğan’ın “Facebook ve Youtube’yi kapatabiliriz” şeklindeki açıklamaları soruldu. Cumhurbaşkanı Gül, “Dün başka bir programım olduğu için izleyemedim ama bugün gazetelerden biraz baktım. Türkiye demokratik ve bir hukuk ülkesidir. Demokratik ve hukuki ilkeler çerçevesinde de en gelişmiş demokrasiler gibi özgürlüklerin güçlenmesini hep arzu eden ve bunun için uğraşırken, buralardan herhangi bir şekilde gerilemek kesinlikle söz konusu olmaz. Buna herkesin inanması lazım ve kimse de böyle bir şeyi özlemez Türkiye’de. Ayrıca internet bununla ilgili çıkan yasayı da biliyorsunuz. Bu yasada bazı sıkıntılı durumlar vardı, daha sonra TBMM’de bütün bu noksanlıkları düzelttiler. Youtube ve Facebook gibi platformlar bütün dünyanın her tarafından geçerli olan şeyler ve bunların kapatılması diye bir şey söz konusu olmaz. Bu platformlarda herhangi bir şekilde suç işlenirse, birisine hakaret veya birisinin özel hayatına saldırı söz konusu olursa mahkeme kararıyla da bunlar tabii ki kapatılır ve gerçek ortamda suç neyse, sanal ortamda da suç aynıdır, takibi yapılır. Ama herhangi bir şekilde özgürlüklerden geriye gidiş söz konusu değil. Biz Türkiye’de her zaman özgürlüklerin genişletilmesiyle ilgili yaptığımız reformlarla hep gurur duyuyoruz. Daha da mutlaka bunlar ileri gidecektir” diye konuştu.

“Ben başından beri…”

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İlker Başbuğ ile ilgili Anayasa Mahkemesi’nin verdiği kararı değerlendirdi. Gül, “Ben başından beri uzun tutukluluğun haksızlık olduğunu ve cezaya dönüştüğünü hep söylerim” dedi.

Cumhurbaşkanı Gül, cuma namazını Tarabya’da bulunan Hacı Cemal Yazgan Niyet Camii’nde kıldı. Cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Gül, İlker Başbuğ ile ilgili Anayasa Mahkemesi’nin verdiği kararı değerlendirdi. Gül, “Bu konuyla ilgili ben başından beri uzun tutukluluğun haksızlık olduğunu ve cezaya dönüştüğünü hep söylerim. Ayrıca Sayın Başbuğ’la ilgili kararı Anayasa Mahkemesi’nin oy birliğiyle almasını da çok değerli bir karar olarak görüyorum ve eminim ki ilgili mahkemeler tüm bunları dikkate alarak prosedür neyse onu yapacaklardır” dedi.

Tutuklulukta 5 yılı dolduran sanıklarla ilgili tahliyeler beklendiği yönündeki bir soru üzerine de Gül, “Bununla ilgili bir şey diyemem çünkü bunlar tamamen hukukçuları, ilgilileri ve mahkemeleri ilgilendiren bir konu. Bu konuyla ilgili bir fikir beyan etmem doğru olmaz. Detayını bilmiyorum” diye konuştu. Cumhurbaşkanı Gül, TİB’in dinlemelerle ilgili raporu konusunda ise bilgisi olmadığını söyledi.

KIRIM MESELESİ

Kırım’da yaşanan olayları da değerlendiren Gül, “Ukrayna ve Rusya Türkiye’nin Karadeniz’den komşuları olan iki ülke. Karadeniz’de ve bölgemizde gerginliği hiçbir zaman istemeyiz. Bu konuyu hep yakından takip ediyoruz. Kırım’da Türk asıllı Müslüman bir nüfus var ve bizi tabi ki yakından ilgilendiriyor. Bu konuların tırmanmadan, konuşarak, görüşülerek, uluslararası hukuk ve anlaşmalar çerçevesinde ve Ukrayna’nın toprak bütünlüğü çerçevesi içerisinde çözümü için hep gayret ediliyor. Türkiye olarak biz de elimizden gelen her türlü katkıyı veriyoruz. Her seviyede bu konuyu yakından takip ediyoruz” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.