REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Ferhat Günaydın, Dolmuşcuların Sorunlarını Dinleyerek Desteklerini İstedi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ferhat Günaydın, Dolmuşcuların Sorunlarını Dinleyerek Desteklerini İstedi
2.511
04 Ocak 2014 - 11:27
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Ferhat Günaydın, dolmuş duraklarını ziyaret etti. MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Ferhat Günaydın, Hasköy, Cezaevi, 2’nci, 3’üncü ve 4’üncü hat dolmuş duraklarını ziyaret ederek şoförlerin sorunlarını dinledi. Ferhat Günaydın dernek başkanları ve hat şoförleri ile bir araya gelip adaylığı sürecini değerlendirerek, şoförlerin sorunlarını dinledi.

ferhat-gunaydin-dolmus-1

“TEK DERDİMİZ EKMEK PARASI”
Ziyaretler esnasında konuşan Hasköy Minibüsçüler Derneği Başkanı Hasan Bektaş, Büyükşehir Belediyesi ile sıkıntılarının olduğunu ve bu sıkıntıların iki yıldır çözümlenmediğini belirtti. Bektaş minibüsçülere sunulan uygulamaların kendilerini mağdur ettiğini vurgulayarak “Daha önce seçimle başa getirdiğimiz insanlar sürekli sorun yaratıp demokrasi uygulama konusunda da kayıtsız kalıyorlar, bu yüzden bu seçimleri özellikle bizim için çok önemli. Büyükşehir Belediyesi daha önceki zamanlarda minibüsçüleri asla mağdur etmeyeceğiniz söylemişlerdi ancak minibüsçülerin önüne konulan şartlar kabul edilebilecek şartlar değil. Ulaşım alanında hayata geçirilen uygulamalar bizleri mağdur duruma getirdi ve psikolojimizin bozulmasına yol açtı. Güzergahlarımıza kısıtlama getirildi ve şehrin dışına atıldık. Bizim kimseyle derdimiz yok burada çalışan herkes ekmeğinin davasında. Dolmuş sayısı 1983’den beri aynı, Samsun’un bütün ulaşım noktalarına ulaşım sağlayan bin 200 araç var. Biz yeniliklere her zaman varız. Raylı sistem çok modernmiş gibi tanıtılıyor ama raylı sistem günümüzde en eski sistem. En modern şekilde taşımacılık yapan araç yine bizim araçlarımız, insanlar gitmek istedikleri yere oturarak gidiyorlar. Bu modern ulaşım aracı dedikleri raylı sistemi getiren insanlar raylı sisteme acaba kaç defa binmişler? Kendileri özel araçları ile istedikleri yerlere gidiyorlar vatandaş da toplama kampında gibi araca binip bir yerlere gitmek için eziyet çekiyor. Biz yeniliğe ve rekabete hiçbir zaman karşı değiliz. Rekabet kaliteli hizmet getirir. Ama rekabetin haksız olanına karşıyız. Haksız kararlar alıp, “şuradan döneceksin, çalışmayacaksın, şurada duracaksın, şuraya girmeyeceksin“ gibi şeyler söylediğin zaman yapılan uygulamanın amacı tamamen farklı olur.Bizim tek derdimiz ekmek parası. Bizler katma değer üreten, hizmet veren insanlarız. Sıkıntımız çok büyük, bizi anlamıyorlar. Bize bir yer gösterdiler serbest bölgede oraya gidip taşını toprağını kendimiz süpürdük, garaj yaptık orayı şimdide bizi getirdiler buraya. Sonuç itibari ile bizimle anlaşmak için hiçbir harekette bulunmayıp bizim düşüncelerimizi hiçbir şekilde önemsemediler. Bizim derdimiz kimseyle değil bizim tek derdimiz ekmek parası kazanmak çoluğumuzu çocuğumuzun rızkını kazanıp huzurlu bir hayat sürdürmek. Sizlerinde bu konuda ki çalışmalarınızı sürekli bizlerle paylaşıp bizlerin fikirlerimiz doğrultusunda değerlendirmeye alıp çözüm üretmeye çalıştığınızı gördük. Bu bağlamda sizin geçmişinizi çok iyi biliyoruz kamuda görev yaptığınız tarihlerde bu şehre sağlık adına çok şey kazandırdınız. Biz seçmenlik görevimizi yerine getirirken, sağlık alanında yaptığınız gelişmeleri göz ardı edip göz boyamaya çalışanlara da fırsat vermeyeceğiz. Belediye başkanı olduğunuz takdirde şehrin gelişmesi adına bir çok hizmet yapacağınıza inanıyoruz ve şoför esnafları olarak bu davada sizi sonuna kadar destekliyoruz” dedi.

ferhat-gunaydin-dolmus-2

“ŞU ANDAKİ UYGULAMA TAMAMEN YANLIŞ”
MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Ferhat Günaydın ise, bu görevi halkın daha huzurlu bir ortamda yaşayabilmesi için geldiklerini ve sorunların çözümlenebileceğini belirtti. Şoför esnafının sıkıntılarının giderilmesi için ciddi bir proje çalışması içerisinde olduklarını belirten Günaydın, “Karayolu ulaşımı çok iyi planlanmadığı taktirde çok fazla sıkıntılar ortaya çıkartabilecek bir ulaşım tarzı. Bu yüzden de şehirlerde kitle ulaşım araçları denilen bir yapılanmaya gidiliyor. Tabiî ki buda dünyanın her yerinde olduğu gibi gereklidir ama Samsun’da ulaşım araçlarının yapılanmasında birtakım yanlışlıklar var. İnsanları taşıyacağız diye bir sistem yapıp sonra o sistemin işlemesi için karasal araçların girişini engellemeye çalışmak oldukça mantıksız olur. Üniversiteye istasyon yapılmış ama insanlar üniversiteye çıkamıyor, diğer yönüne baktığımızda sanayi ve Canik’e gidilemiyor bu sefer de her iki hattan gelen dolmuşların bir yerlere toplanması insanlara eziyetten başka bir şey değil. Bu işlem daha detaylı planlanabilirdi, ray hattı değiştirilebilirdi, sizin çalışma şartlarınız daha iyi hale getirilebilirdi. Ortada yanlış bir yatırım varsa bu yanlışın cezasını insanlarımızın çekmesi gerekmez. Şu andaki uygulama tamamen yanlış. Biz bu konuda çok ciddi bir proje çalışması yürütüyoruz. Bizim kendi ulaşım projemizle bütün dolmuş hatlarındaki arkadaşlarımızın, şoför esnafının, dolayısıyla samsun halkının tek bir merkeze gelip burada depolanmasını sağlayacağız. Bu bir zarurettir çünkü insanların giderek satın alma gücü ve ekonomisi zayıflamakta bu da sosyal hayatın içerisinde günlük yaşantıda ciddi manada sıkıntılar oluşturmakta. Biz sıkıntıları tamamen çözüp yaşanılabilir bir Samsun inşa edeceğiz” dedi.

ferhat-gunaydin-dolmus-3

“30 MART HEM SAMSUN HALKININ HEM DE ŞOFÖR ESNAFININ KURTULUŞ TARİHİ OLACAK”
Devletin malını beytülmal kabul eden bir anlayışa sahip olduklarını belirten Günaydın, “Ben burada sizlerin huzurunuzda ihtiyaçlarınıza, taleplerinize cevap verip, Samsun’un daha güvenilir, daha refah ve daha yaşanılabilir bir şehir olması için gayret edeceğimi ifade etmek istiyorum. Bu bir liyakat işi, ekip işi, insanın dürüstlüğü ve kendi kişisel yapısı ile ilgili olan hadiseler. Bu tür vasıfları taşıyabildiğime ve yapabileceğime inancım tam. Tabiî ki bunların karşısında önemli olan bizlere teveccüh gösterecek olan sizlerin bizim bu iddialarınızı doğru bulup bulmadığınızdır. Ben uzun yıllar sağlık sektöründe devletin bir yöneticisi olarak çalıştım, bizler devlet malını beytülmal kabul eden bir anlayışa sahibiz. Çalmayız, çaldırmayız, yanlış iş de yaptırmayız. Kötü şartlarda gelir gayret eder iyi bir sistem kurarsanız, olduğunuz yeri daha ileri bir noktaya götürebilirsiniz. Bizler bu seçimi almaya kararlıyız. Biz ekibimizle birlikte sizlerle daima iletişim içerisinde olup teveccühünüz doğrultusunda bu sorunların üstesinden gelebileceğimize inanıyoruz. Sizlerde bizlere inandığınız taktirde 30 Mart hem Samsun Halkının, hem de şoför esnafının kurtuluş tarihi olacak” dedi.

ferhat-gunaydin-dolmus-4

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.