Galatasaray Kızılyıldız Maçında OLAYLAR OLAYLAR!

İnsan bir defa ölür. Galatasaray korkusuzca Belgrad’a gitti. Olayların çıkacağı daha maç öncesinden belli oluyordu. Maç sırasında sahaya atılan domuz parçaları Sırbistanlı taraftarların maçı hangi havada geçirmek istediklerini ortaya koydu.

Galatasaray Kızılyıldız Maçında OLAYLAR OLAYLAR!
Haber Tarihi: 16 Ocak 2015
Haber Kategorisi: Son Dakika, Spor Haberleri


İnsan bir defa ölür. Galatasaray korkusuzca Belgrad’a gitti. Olayların çıkacağı daha maç öncesinden belli oluyordu. Maç sırasında sahaya atılan domuz parçaları Sırbistanlı taraftarların maçı hangi havada geçirmek istediklerini ortaya koydu.

Galatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat, basketbol takımının Sırbistan ekibi Kızılyıldız ile oynayacağı maça ilişkin yaptığı açıklamada, “Endişemiz yok, korkmuyoruz. Korkunun ecele faydası yok” dedi.

Galatasaray Liv Hospital, Turkish Airlines Euroleague Top 16 E Grubu 3. maçında bu akşam Sırbistan ekibi Crvena Zvezda (Kızılyıldız) ile karşı karşıya gelecek. Sırbistan’da bulunan Kombank Arena’da oynanacak mücadele için sarı-kırmızılı kafile, Atatürk Havalimanı’ndan özel uçakla saat 11:00’de Belgrad’a hareket etti.

“ENDİŞEMİZ YOK, KORKMUYORUZ”

Koruma polislerinin de eşlik ettiği kafilede Galatasaray Kulübü Başkanı Duygun Yarsuvat’ta yer aldı. Havalimanı’nda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Yarsuvat, “Biz dostluk maçı oynamaya gidiyoruz, savaşa gitmiyoruz. Maçın ardından sabaha karşı 03:30’da burada olacağız. Yöneticilerle devamlı görüşüyoruz ve yazışıyoruz. Siyasi kadememe de görüşmeler oldu ve ben bir şey olacağını zannetmiyorum. Bizim koçumuz özür diledi ama o da bir şey yapmadı zaten neden özür diledi anlamıyorum. Bir insanın hayatını kaybetmesi acı bir şey. Endişemiz yok, korkmuyoruz. Korkunun ecele faydası yok” diye konuştu.

Euroleague mücadelesinde bu akşam oynayacağı Kızılyıldız maçı için Belgrad’a gelen Galatasaray kafilesine yoğun güvenlik önlemi alındı. Türkiye’den gelen özel korumalar ve Sırp güvenlik güçlerinden oluşan özel timler, sarı-kırmızılıları koruma altına aldı.

Galatasaray Liv Hospital, Turkish Airlines Euroleague Top 16 E Grubu 3. maçında bu akşam Crvena Zvezda (Kızılyıldız) ile karşı karşıya gelecek. Sırbistan’da bulunan Kombank Arena’daki mücadele 22.00’dA başlayacak. Sabah saatlerinde Atatürk Havalimanı’ndan özel koruma polisleri eşliğinde özel uçakla Belgrad’a hareket eden sarı-kırmızılı kafile, öğle saatlerinde Belgrad’a geldi. Kafilenin Belgrad’a gelişinde Sırp güvenlik güçlerinden oluşan özel timler yoğun güvenlik önlemi alırken, takımla birlikte Türkiye’den giden 7 kişilik özel koruma polisi de eşlik etti. Zırhlı araçlarla takım otobüsüne eskortluk yapan ekipler, Galatasaraylı oyuncuların otele girişinde sorun yaşamaması için yoğun çaba sarf etti. Kafilenin otele girişinde herhangi bir olay yaşanmadı.

MARKO IVKOVIC’E ZİYARET

Öte yandan Galatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat, Kızılyıldız Başkanı Nebojsa Covic ve teknik ekibinden bir grup, İstanbul’da oynanan maç öncesi çıkan olaylarda öldürülen Marko Ivkovic’in mezarını ziyaret edecek. Bu akşam saat 22.00’da oynanacak olan karşılaşmanın ardından sarı-kırmızılıların sabaha karşı 03.30 sıralarında İstanbul’a döneceği öğrenildi.

Haber Etiketleri: , , ,
Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...