REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Galip Öztürk’ten, Canik Başarı Üniversitesi’ne Cevap

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Galip Öztürk’ten, Canik Başarı Üniversitesi’ne Cevap
2.712
27 Mart 2014 - 15:39
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Canik Başarı Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Mehmet Karabacak, Galip Öztürk hakkında yazılı bir açıklama yapmıştı. Galip Öztürk, bu açıklamaya cevap niteliğinde bir yazı yayınladı. İşte Galip Öztürk’ün cevabı…

“İki gündür Türkiye’nin gündemine oturan “Paralel Yapıya” ilişkin beyanatlarıma karşılık olarak, Canik Başarı Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı’nca bir açıklama yapıldığını üzülerek öğrenmiş bulunuyorum.

Şu an Youtube’da tamamını bulabileceğiniz konuşmamın hiçbir yerinde, Başarı’ya verdiğim para karşılığında makbuz almadığımı söylemiyorum. Benim de iddiam bu değil zaten.

Dikkatlice dinlendiğinde konuşmamda, Paralel Örgütün İstanbul’da yapmayı planladığı bir okul için benden para istediğini ve bu parayı resmi yollardan alamayacaklarını söylediklerini dile getiriyorum.

Buna rağmen heyet başkanının savunmaya geçerek olayı çarpıtmasını ve ne zaman kesip kime teslim ettikleri belli olmayan, hayatımda hiç görmediğim makbuzları belge olarak kamuoyuyla paylaşması hayli anlamlıdır.

Onların telaşlarını anlıyorum. Lakin sayın başkan bir yanlış bilgiyi daha kamuoyu ile paylaşmaktadır.

Sözde ben kendi rızam ve talebimle Canik Üniversitesi’sine bağış yapmışım. Bana bağış konusunda telkinde ve talepte bulunan isimleri şimdilik açıklamayacağım. Ancak sayın başkan “acaba neden Galip Öztürk durduk yerde, kimsemin talebi olmaksızın bizim üniversitemize yardım etsin ki?” Sorusunu kendisine sorarsa, açıklamasının kendi içinde bile çelişkili olduğunu sanırım anlayacaktır.

O donem Samsun Imamı olarak görev yapan Bilal Karaduman, okula yapacağım bağış karşılığında örgüt polislerince üzerimde oluşturulan baskının kaldırılması taahhüdünde bulunmuştu. Karşılık bekleyecek kadar hayr işlerini bilmeyen biri değilim. Zaten bir kez daha ifade etmem gerekirse, Canik Başarı Üniversitesi’ne yaptığım bağış, üzerimde örgüt tarafından oluşturulan baskının kaldırılması taahhüdü ve hayır maksadı arasındaki bir duygusuyla yapılmıştır.

Halkı kasetlerle, montaj ve şantajlarla kandırmaya çalışmaları anlıyorum ama bir bilim yuvasından böyle maksatlı yapılan açıklamalar en hafif ifadeyle utanç vericidir.

Başta Samsun olmak üzere tüm kamuoyumuzun dikkatine saygılarımla sunarım.”

Galip Öztürk

canik-basari-galip-ozturk

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.