Genç, Başbakan Erdoğan’a Destek İstedi – Canik Haber

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, aşırı sıcağa rağmen bayramda Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’a destek istedi. Cumhurbaşkanının neden Erdoğan olması gerektiğini açıklayan Genç, “Türkiye’yi 2023 hedeflerine ulaştıracak olan tek lider Başbakanımızdır. Türkiye ancak Erdoğan ile güçlü ve öncü bir ülke olabilir” dedi. Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Ramazan Bayramı’nın 2. gününde aşırı sıcağa rağmen esnaf […]

Genç, Başbakan Erdoğan’a Destek İstedi – Canik Haber
Haber Tarihi: 29 Temmuz 2014


Canik Belediye Başkanı Osman Genç, aşırı sıcağa rağmen bayramda Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’a destek istedi.

Cumhurbaşkanının neden Erdoğan olması gerektiğini açıklayan Genç, “Türkiye’yi 2023 hedeflerine ulaştıracak olan tek lider Başbakanımızdır. Türkiye ancak Erdoğan ile güçlü ve öncü bir ülke olabilir” dedi.

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Ramazan Bayramı’nın 2. gününde aşırı sıcağa rağmen esnaf ve vatandaşlarla bayramlaştı. Başkan yardımcıları ve meclis üyeleri ile birlikte Karşıyaka, Belediyeevleri ve Gaziosmanpaşa Mahallerinde Mekke Caddesi, Cengiz Topel Caddesi ve Şehit Mesut Birinci Caddesi’nde gezen Başkan Osman Genç, vatandaşların bayramını kutladı. Başkan Genç, Cumhurbaşkanlığı seçimi için destek istediği Başbakan Erdoğan’ın, Türkiye’yi 2023 hedeflerine ulaştıracak tek lider olduğunu söyledi.

Başbakan Erdoğan’ın başında bulunduğu AK Parti hükümetiyle Türkiye’de 12 yılda demokratikleşme, refah, şehirleşme, uluslararası ilişkiler, sağlık, eğitim, ulaşım, ekonomi gibi her alanda büyük bir atılım gerçekleştirdiğini belirten Başkan Genç, “3. havaalanı, 3. köprü, hızlı tren, Marmaray, 15 bin kilometre duble yol, 500 bin konut, sağlıkta ve eğitimde dönüşüm gibi bir çok hizmeti ülkemize Başbakanımız kavuşturdu. Milli gelirimiz 230 milyar liradan 820 milyar dolara yükseldi. İhracatımız 36 milyar dolardan 152 milyar dolara çıktı. IMF’ye borç veren bir ülke haline geldik. Bütün bunları yapan Başbakanımız, ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştıracak ve Türkiye’yi güçlü ve öncü ülke yapacak bilgi, birikim ve tecrübeye sahiptir” dedi.

“BAŞBAKANIMIZ FARK ATACAK”

Artık dünyada itibarı artan bir Türkiye’nin olduğuna da işaret eden Genç, “Başbakanımız dik duruşuyla, ülkemizi temsil edişiyle dünyada Türkiye’nin itibarını artırmıştır. Dış ülkelerde el pençe duran değil, ağırlığını koyan, bayrağımızı yerden kaldırıp, öpen bir Başbakana sahibiz. Dolayısıyla Cumhurbaşkanı da ülkemizi en üst düzeyde temsil edecek olan kişidir. Bütün bu özellikler Başbakanımızda mevcuttur. Böyle bir liderimiz varken hiç macera aramaya gerek yok. Halkımız Başbakanımızı sevmektedir. Bunu da bu zamana kadar bütün seçimlerde göstermiştir. İnanıyorum ki 10 Ağustos’ta da milletimiz bir kez daha Erdoğan diyecektir. Başbakanımız açık ara farklı Cumhurbaşkanı olacaktır” diye konuştu.

Başbakan Erdoğan’ın geniş bir vizyona sahip olduğunu ifade eden Başkan Genç, “Başbakanımızın, Cumhurbaşkanı olduğu takdirde 2023 için 4 temel hedefi var. Onlar, demokrasiyi daha da geliştirmek, siyasi ve toplumsal normalleşmeyi sağlamak, toplumsal refahı daha çok yükseltmek ve dünyada öncü ülkeler arasına girmek. Bunların yanında temel ekonomik hedefler belirlendi. enflasyon ve faiz oranlarını kalıcı biçimde tek haneli rakamlarda muhafaza etmek, yıllık ihracatımızı 500 milyar dolara yükseltmek, kişi başına düşen milli geliri 25 bin dolara ulaştırmak, yıllık milli geliri 2 trilyon dolara yükseltmek, İstanbul’u uluslararası bir finans ve ticaret merkezi haline getirmek. Yani kısacası yeni Türkiye, büyük ve öncü Türkiye olacaktır” şeklinde konuştu.

Haber Etiketleri: , , ,
Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...