REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Gıda İşletmeleri “Dikkat”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Gıda İşletmeleri “Dikkat”
1.523
21 Kasım 2013 - 13:55
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Alaçam Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Mehmet Güreş, bütün işletmelerin ‘işletme kayıt belgesi’ almak zorunda olduğunu söyledi.

Alaçam Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Mehmet Güreş yaptığı açıklamada, “Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, gıda üretimi yapan işletmeler ile gıdaları satışa ve toplu tüketime sunan işletmelere ‘İşletme Kayıt Belgesi’ alma zorunluluğu getirdi. Kayıt belgesi olmayan gıda işletmeleri için son başvuru tarihi 31 Aralık 2013’dür. Yönetmelik hükümlerine göre lokanta, kahvehane, bakkal, pastane, market, restoran, büfe, kantin ve çay ocağı gibi tüm yeni işletmelerin Belediyeden İşyeri Açma ve Çalıştırma Ruhsatı’nı aldıktan sonra 30 gün içinde, ‘İşletme Kayıt Belgesi’ alması zorunlu hale gelmiştir.” dedi.

“17.12.2011 tarihinden önce Belediyeden İşyeri Açma ve Çalıştırma Ruhsatı’nı almış olan işyerleri ise en kısa sürede ‘İşletme Kayıt Belgesi’ almak amacıyla Alaçam İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne müracaat etmelidir.” diyen Güreş, “Gıda Sicili Üretim İzni’ ve yönetmelik öncesi alınmış ‘İşletme Kayıt Belgesi’ bulunan işletmelerin, 31 Aralık 2013 tarihine kadar yürürlükte olan yönetmeliklere uymak koşuluyla eski belgeleri üzerinden üretim yapmaya devam edebilecekler fakat bu durumda olan işletmelerin en geç 31 Aralık 2013 tarihine kadar ‘İşletme Kayıt Belgesi’ almaları gerekmektedir.” açıklamasında bulundu.

İşletme Kayıt Belgesi almayan işletmelerin tespiti halinde bu işletmelere 2.375 Türk Lirası para cezası uygulanacak. Güreş, “Üretim faaliyetinde bulunan işletmeler ile herhangi bir üretim faaliyetinde bulunmaksızın sadece satışa sunan market, bakkal, büfe, kantin gibi işletmeler ve toplu tüketime arz eden lokanta, restoran, pastane gibi gıda işletmelerinin, ‘İşletme Kayıt Belgesi’ alabilmeleri için gerekli olan belgeleri Alaçam Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğümüzden temin edilebilirler.” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.