REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Günaydın, Atakum Esnafıyla Bir Araya Geldi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Günaydın, Atakum Esnafıyla Bir Araya Geldi
1.428
12 Ocak 2014 - 13:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Ferhat Günaydın, “Ben sizlere şu konuda söz verebilirim; kesinlikle konuyu inceleriz,  sizlerle beraber bakarız, sizlerin lehinize olabilecek durumları sonuna kadar kullanırız”

MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Ferhat Günaydın, Atakum’da  yıkım sonrası mağdur olan esnaflarla bir araya geldi. MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Ferhat Günaydın, Atakum sahilinde bulunan mekanların bir kısmının yıkımını içeren sahil yolu yapımı çalışmaları kapsamında mağdur olan esnaflarla bir araya gelerek esnafın sıkıntısını dinledi.

Geçtiğimiz  günlerde Sahildeki Çevik Kuvvet’in olduğu bölgeden Yeşilyurt AVM’ye kadar olan bölümde yapılacak olan çalışmalar sebebiyle bir çok mekanın kapanması söz konusu olmuş ve bir çok işyerinin bahçe bölümü yıkılmıştı. Yıkıma engel olmak için birtakım eylemleler ve basın açıklamaları yapan esnaflar yıkıma engel olamamış ve mağdur olduklarını dile getirmişlerdi. MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Ferhat Günaydın’a mağdur bırakıldıklarını belirten esnaflar mağduriyetlerinin giderilmesi için birlik olama çağrısında bulundular.

“BİZ YOLA KARŞI DEĞİLİZ”

Mağdur olan esnaflar adına konuşan Samsun Esnaf Odaları Başkanı Mustafa Kara, hiçbir zaman yeniliğin ve gelişmenin karşısında olmadıklarını söyledi. Esnaflara söz hakkı tanınmadığını belirten Kara, “bizi hiç muhatap almadan, sanki üstün vasıflara sahip bir insanmış gibi düşüncelerimiz hiçe sayıldı. “Bendensen eyvallah, değilsen güle güle”,  mantık bu. Bizim hiç birimiz yola karşı değiliz, yapılan iyiliğin, güzelliklerin  her zaman yanındayız. Yol yapılırken hiç kimseye karşı gelmeyiz, yolu hep beraber yapalım isteriz, ne kadar geri çekilmesi gerekiyorsa o kadar çekeriz, yıkarız yaparız ederiz, ama benim burada 27 yıllık bir emeğim var, yani çocuklarımın dışında her şeyi  buraya gömmüşüm,  sen burayı  elimden alıp götüreceksin, al, götür, bir şey diyen yok eyvallah;  ama önce bizi bir dinle.  Hadi yıktın dükkanlarımızı diyelim, o zaman bize başka bir yer göster. Genel olarak bizi dikkate almayan, dinlemeyen, doğruları kendinin bildiğini düşünen bir belediyecilik var. Biz yeniliğe ve gelişime asla karşı değiliz, sadece mağdur bırakılmak istemiyoruz ama bizi karşısına alıp sıkıntılarımızı dinleyecek kişiye ulaşamıyoruz.  Bizleri ciddiye alarak sorunumuzla yakından ilgilenip bizlerin yanında oldukları için MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Ferhat Günaydın ve ekibine teşekkür ediyoruz. Zor zamanımızda gelip bizleri dinledi ve yanımızda olduğunu bizlere gösterdi. Bizlerde Atakum  esnafı olarak bu süreçte  Ferhat Günaydın’ın yanında olacağız” dedi.

“İNSANLARI MUHATAP ALMAK LAZIM”

MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Ferhat Günaydın  belediyenin, bir çok esnaf kesimi ile kavgalı olduğunu ifade ederek,  izlenen bu politikanın yanlış bir politika olduğunu belirtti.  Bir olay varsa bu olaydaki iki tarafında görüşlerinin alınması gerektiğinin altını çizen Günaydın, “Konuyu iyice incelemek ve bilgi sahibi olmak lazım.  Bunun imar planlarını bilmek, hakim olmak lazım. Böyle bir imkanı bulmamız şu aşamada mümkün değil.  Bu durumda Saathane esnafı  olsun,  Günsan esnafı olsun,  genel olarak muhatap alınmadıkları görülüyor.  Öncelikle insanları muhatap almak lazım. Bir olay varsa iki taraf var ve iki tarafında düşünceleri değerlendirmeye alınmalı.  Sizlerle belediyenin karşılıklı oturup konuşması ve buna göre bir yol izlemesi lazım.  Oturulur konuşulur ortak bir çıkar etrafında bir takım tavizlerle vatandaşın mağduriyeti engellenir. Biz şunu yaparız; mağduriyet konusunda sizin hiç mağdur olmayacağınız veya en az mağdur olacağınız çözümden yana oluruz.  Takdir edersiniz ki öncelikle konuya hakim olmak araştırma yapmak lazım.  Diyelim sizin lehinize yapılacak bir yerleşim yeri ve ya bir inşaatla ilgili mimari olarak bir şey varsa sizin lehinize düşünürüz. Yani sizi yok saymayız, muhatap alırız ve nezaketsiz bir tavır almayız. Bize müsaade edersiniz biz buna bakar, inceler, yasa müsait, imar planı müsaitse bunu sizin lehinize kullanırız.  En kötü ihtimalde şu andakinden çok daha iyi konuma getirilebilir. En azından oturulur ,konuşulur, lehinize olabilecek şartları tamamen lehinize planlarız. Ben sizlere şu konuda söz verebilirim; kesinlikle konuyu inceleriz,  sizlerle beraber bakarız, sizlerin lehinize olabilecek durumları sonuna kadar kullanırız” dedi.

Daha sonra Samsun Esnaf Odaları Başkanı Mustafa Kara, ziyaretlerinden dolayı Günaydın’a çiçek hediye etti.

Muhammed Esat HATIL

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.