REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Güven, KKYDP Yatırımcılarını Ziyaret Etti

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Güven, KKYDP Yatırımcılarını Ziyaret Etti
866
15 Eylül 2014 - 14:09
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Samsun İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kadir Güven, 8. Etap Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP) Ekonomik Yatırımlardan proje uygulamaları devam eden yatırımları yerinde ziyaret etti.

Kadir Güven, yatırımcılarla yatırım konularına göre piyasa şartları, uygulama ve çalışma yöntemleri, KKYDP programının kırsal kalkınmaya katkısı ve kırsal kalkınmanın ilimizdeki durumu hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

KKYDP Ekonomik Yatırımlar Programı’nın bölgeye sağladığı faydaları birinci ağızdan projeyi uygulayan yatırımcılardan duymanın memnuniyet verici olduğunu söyleyen Güven, “Doğal kaynaklar ve çevrenin korunmasını dikkate alarak, kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesi, tarımsal üretim ve tarıma dayalı sanayi entegrasyonunun sağlanması için küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi, tarımsal pazarlama altyapısının geliştirilmesi, gıda güvenliğinin güçlendirilmesi, kırsal alanda alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması, yürütülmekte olan kırsal kalkınma çalışmalarının etkinliklerinin artırılması ve kırsal toplumda belirli bir kapasitenin oluşturulması amacıyla yürütmekte olduğumuz KKYDP programının ilimiz tarımına sağladığı ve sağlayacağı katkı azımsanmayacak derecede yüksektir” dedi.

Sürdürülebilir kalkınmanın, öncelikle kırsal kalkınma ile mümkün olacağını belirten Güven, açıklamasının devamında bugüne kadar yapılan projeler ve devam eden projeler hakkında bilgi verdi: “KKYDP Ekonomik Yatırımlar kapsamında uygulamada olan 8. etapta hibe sözleşmesi imzaladığımız 15 proje için 11 milyon 446 bin 585 TL toplam proje tutarına karşılık 4 milyon 591 bin 847 TL hibe desteği talep edilmektedir. 2006 yılında başlayan programımızda bugüne kadar 7 etapta 119 proje tamamlanmıştır. Toplam proje tutarı 50 milyon 334 bin 766 TL olan bu projeler için 23 milyon 412 bin 503 TL hibe tutarı yatırımcılarımıza ödenmiştir. 8. Etap projelerimizin tamamı 01 Aralık 2014 tarihine kadar tamamlanacaktır. Ayrıca 9. Etap için Bakanlığımız tebliğ çalışmalarını yürütmekte olup, en kısa zamanda tebliğ ve başvuru tarihleri açıklanacaktır.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.