REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Güven: Samsun’da Kaçak Et Algısı Yaratılıyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Güven: Samsun’da Kaçak Et Algısı Yaratılıyor
1.545
24 Ocak 2014 - 15:34
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Samsun İl Müdürü Kadir Güven, Samsun merkezinde yer alan mezbahanenin yıkılması sonrasında ilde kaçak et algısı oluşturulmaya çalışıldığını belirterek, “Kaçak et var söylemi merkezde yıkılan mezbahaneden kaynaklanan bir durum. Kaçak et algısı yaratılıyor. Herhangi birisi yapmıyor, yapılıyorsa Kasaplar Odası’nın elemanları olan kasaplar yapmış demektir.” dedi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kadir Güven, yaptığı açıklamada, 2013 yılında yapılan denetimlerde Samsun’un Terme ilçesinde kaçak et konusunda bazı tespitler elde ettiklerini ifade etti. Güven, “Kaçak eti herhangi birisi yapmıyor, Kasaplar Odası’nın elemanları olan kasaplar yapmış demektir. Biz 2013 yılı içinde vatandaşlardan gelen ihbar üzerine yaptığımız denetimlerde Terme ilçesinde bazı bulgular tespit ettik. Samsun’da kaçak et olması ihtimali zayıf. Bize ulaşan ihbarlar doğrultusunda hemen kontrol ekiplerimizi görevlendiriyoruz. Kaçak et var söylemi merkezde yıkılan mezbahaneden kaynaklanan bir durumdur. Şu anda o mezbahane olsa onu kapatmak durumunda kalacaktık. Selden sonra mezbahanenin arıtmasının tahribat görmesi nedeniyle işlevselliğini yitirdi. Samsun’da 12 tane mezbahane var. Bu tesislerin modernize edilmesi için kendilerine 2014 yılına kadar ek süre verildi. Büyükşehir yasası ile zaten mezbahaneler Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğuna girecek. İlçe belediyelerin sorumluluğu kalmıyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi adalar mevkiine yeni bir mezbahane yapmayı planlıyor.” diye ifade etti.

Samsun Canik ilçesi Belediyeevleri Mahallesi’nde, denizin kenarında yer alan balıkçı barınaklarının yıkılması ile ilgili bir soruyu cevaplayan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kadir Güven, şöyle konuştu: “Balıkçı barınakları Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın çalışma alanına giriyor. Bizler ve kooperatifler, balıkçı barınaklarının işletilmesi konusunda sorumluluğa sahiptir. Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin Canik ilçesindeki balıkçı barınakları ile ilgili olarak tercihli yol çalışması var. Bu çalışma kapsamında belediye tarafından buranın kıyı kenar çizgisine uymadığı, yapılaşmanın kaldırılması gerektiği yönünde bir yazı yazıldı. Buranın mülk sahibi biz değiliz, Milli Emlak Müdürlüğü’dür. Biz mülk sahibine bildirim yaptık. Mülk sahibi gerekli işlemleri yapacağını da bakanlık tarafımıza bildirdi. Balıkçı barınaklarını yapan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na ve DLH’ya burayı onaylaması gerekiyor, yapı onaylattırılmamış. Mevzuat açısından eksik olan bir yer. Bakanlığın onayı yok. Yol projesine göre mevcut binaların yıkılması gündeme gelecektir.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.