Hamachi Nedir Ne İşe Yarar

Hamachi internet kullanıcılarının sanal bir ağ kurması ve bu sanal ağa katılım göstermelerine yardımcı olan bir yazılımdır. Yazılım size sanal bir ağ kurma veya arkadaşlarınızın kurmuş olduğu bu sanal ağa katılım göstermenize yardımcı olmaktadır. Bu sayede bilgisayarınız ile diğer bilgisayarlarınızın arasında sanal bir LAN veri bağlantısı meydana getirilmiş olur. Uzakta yer alan ve Multiplayer olarak […]

Hamachi Nedir Ne İşe Yarar
Haber Tarihi: 1 Ekim 2015
Haber Kategorisi: Samsun Güncel Haber


Hamachi internet kullanıcılarının sanal bir ağ kurması ve bu sanal ağa katılım göstermelerine yardımcı olan bir yazılımdır. Yazılım size sanal bir ağ kurma veya arkadaşlarınızın kurmuş olduğu bu sanal ağa katılım göstermenize yardımcı olmaktadır. Bu sayede bilgisayarınız ile diğer bilgisayarlarınızın arasında sanal bir LAN veri bağlantısı meydana getirilmiş olur. Uzakta yer alan ve Multiplayer olarak oynayamadığınız oyunları diğer arkadaşlarınızla Hamachi sayesinde oldukça pratik bir şekilde oynayabilirsiniz. Çoğunlukla Hamachi yazılımı oyuncular tarafından tercih ediliyor olsa da sanal bir LAN bağlantısına ihtiyaç duyan hemen herkes Hamachi’nin meydana getirmiş olduğu sanal ağ teknolojisinden faydalanabilir.

Hamachi İndir

Hamachi kurulumu ilk defaya mahsus olmak üzere uzun sürmektedir. Bu süreç içerisinde bilgisayarınız Hamachi’nin oluşturacağı sanal ağa sorunsuz uyum sağlaması için yeni donanım gibi kendisini ekler. Kurulum işlemi tamamladıktan hemen sonra Hamachi’nin güç butonuna basıp Hamachi’nin bilgisayarınızda aktif hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Bilgisayarınız Hamachi ile aktif hale gelirken sorun yaşamamanız için ayrıca bilgisayarınız üzerinde yer almakta olan güvenlik duvarı yazılımlarından da gerekli izinleri vermiş olmanız gerekebilir.

Hamachi’ye sorunsuz bir şekilde güç verdikten sonra artık ortak kurulmuş olan ağlara bağlanabilir, özel ağlara bağlanabilir veya kendi ağınızı oluşturabilirsiniz. Kendi ağınızı oluştururken şifre koyarak bu ağa sizin şifresini verdiğiniz kullanıcılar haricindeki kullanıcıların girmesini engelleyebilirsiniz. Hamachi aynı zamanda son derece etkili de bir sohbet menüsü sunmaktadır. Bu menü üzerinden aynı ağ üzerinde yer alan kullanıcılar ile anlık yazışmalarda bulunabilmeniz mümkündür.

Kaynak: Program İndir

Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...