Havza’ya Samsunspor anıtı

20 ocak 1999’da Samsunspor kafilesinin Havza’da kaza yaptığı ve 5 kişinin hayatını kaybettiği noktaya yapılacak anıtın bütün sponsorluğunu Romatem Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi üstlendi. Samsunspor kafilesinin 20 Ocak 1989 yılında Malatyaspor deplasmanına giderken Havza ilçesi yakınlarında geçirdiği trafik kazasında 5 kişi hayatını kaybetmişti. Samsunspor’un ve Türk futbol tarihinin kara günü olarak bilinen bu acı […]

Havza’ya Samsunspor anıtı
Haber Tarihi: 29 Mart 2013
Haber Kategorisi: Spor Haberleri


20 ocak 1999’da Samsunspor kafilesinin Havza’da kaza yaptığı ve 5 kişinin hayatını kaybettiği noktaya yapılacak anıtın bütün sponsorluğunu Romatem Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi üstlendi.

Samsunspor kafilesinin 20 Ocak 1989 yılında Malatyaspor deplasmanına giderken Havza ilçesi yakınlarında geçirdiği trafik kazasında 5 kişi hayatını kaybetmişti. Samsunspor’un ve Türk futbol tarihinin kara günü olarak bilinen bu acı günün sonrasında, kulübün forma renkleri olan kırmızı ve beyaza siyah rengi de eklenmişti. O günden sonra şehitlerini unutmayan Samsun, her yıl kazanın olduğu günde anma törenleri düzenledi. Samsunlu gazetecilerin girişimleri ile kazanın olduğu noktaya “spor şehitleri” için anıt dikilmesi çalışmaları başlatıldı.

Gazeteci Mehmet Yazıcı ve meslektaşlarının önderliğinde, Samsun Valiliği, Samsunspor yöneticileri ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin başlattığı çalışmalara bir destek de Romatem’den geldi. Samsun’da sporu ve sporcuyu destekleyen önemli çalışmalara imza atan Romatem, anıtın tüm sponsorluğunu üstleneceğini açıkladı.

Haber Etiketleri: ,
Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...