REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

“Haydi Çocuklar Bilim Aşısına”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
“Haydi Çocuklar Bilim Aşısına”
1.358
17 Mart 2014 - 10:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Samsun Bilim ve Sanat Merkezi’nde öğrencilerin eğlenceli bilimsel deney yapmalarını sağlamak amacıyla alınan “bilimsel deney sergi malzemeleri”nin kurulumu tamamlandı.
Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Aydın Peker tarafından projelendirilen 2023 vizyonu ve 2019 vizyonu hedefleri doğrultusunda “Haydi Çocuklar Bilim Aşısına” projesi kapsamında, eğlenceli deney malzemelerinin kurulumu tamamlandı.
Bilim ve Sanat Merkezi’nin hem kendi öğrencileri hem de diğer okulların öğrencilerin eğlenceli bilimsel deneyleri yapmalarını sağlayarak bilimi sevdirmek, bilim merakını ve keşfetme, icat etme heyecanı uyandırmak amacıyla alınan “bilimsel deney sergi malzemeleri”nin mart ayı sonu veya nisan ayı ilk haftasında açılışı yapılacak.
Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Aydın Peker konuyla ilgili şu bilgileri verdi: “Türkiye’de ilk defa bir okulda açılacak bilim sergisinde, tüm öğrenciler (ana sınıfı, ilkokul, ortaokul, lise) eğlenceli deneylerle, unutulmaz bir gün yaşayacaklar. Adından da anlaşıldığı gibi öğrencilerimize ‘bilim aşısı’ vuracağız. Proje kapsamında, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanlığı’yla işbirliği yapıldı. Ziyarete gelen öğrencilere deneylerde rehberlik yapmak üzere Üniversitemizden 45 gönüllü öğrenci görev alacak. Bilim sergimiz, haftanın beş günü sabah 09.00-12.00 arası öğle sonrası 13.30-15.30 arası ziyarete açık olacaktır. Merkez ilçedeki maddi imkanları yetersiz okullardaki öğrencilerin kurumumuza geliş gidişlerini, bilimi desteklemek amacıyla Samulaş ücretsiz sağlayacak. Ayrıca, üniversitemizdeki güneş enerjisi ile çalışan araç, öğrencilerimize yenilenebilir enerjiyi anlatmak üzere sergi malzemesi olarak kullanılması için merkezimize hibesi rektörlükten talep edildi, cevap beklemekteyiz. Osman Filik, Suzan Özçelik, Dr. Yasemin Soydaş Bozkurt, Muhsin Bayrak, İlkay Baba, Zekai Kaya’dan oluşan proje ekibimiz ziyaretlerde öğrencilere gerekli desteğiyle projemiz yıl boyu sürecek. Bu proje paralel olarak, öğrencilerin astronomi bilimine yönelik temel kavramları öğrenmeleri, yıldızlar ve takım yıldızlarını tanımaları, teleskop ve diğer gözlem araçlarını etkili olarak kullanabilmelerini sağlanması amacıyla merkezimizin çatısına gözlemevi inşası için proje hazırlanmıştır Bakanlığımızdan gerekli kaynak sağlandığında tüm öğrencilerimiz hatta vatandaşlarımız da gözlemevinde gök cisimlerini inceleme imkanı bulacaklar. Gözlemevi inşasından sonra Merkezimizde, Astronomiye meraklı olan öğretmenlerimize ‘astronomi çalıştayı’ yapılarak öğretmenlerimiz de bu alana da yetişmeleri sağlanacak.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.