REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

“Herkes O’nu Okuyor” Programının Samsun Ayağı Başladı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
“Herkes O’nu Okuyor” Programının Samsun Ayağı Başladı
2.101
21 Ocak 2014 - 8:03
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’i (sav), daha iyi anlama ve tanıma temalı ‘Herkes O’nu Okuyor’ programının Samsun ayağı başladı. 7’den 70’e okur yazar olan herkesin katılabileceği yarışmada katılımcılar, başta umre ödülü olmak üzere yüzlerce hediye kazanabilecek. Ancak en büyük hediyenin, Efendimiz’in (sav) hayatını tanımak ve örnek almak olacağı için her katılımcının bu yarışmadan kazançlı çıkacağının altı çizildi.

Peygamber Yolu Derneği tarafından projelendirilen yarışmanın Samsun ayağını Feza Koleji Mezunları ve İşadamları Derneği (FEZADER) üstlendi. Samsun Amisos Otel’de düzenlenen basın toplantısı ile yarışmanın tanıtımı yapıldı. FEZADER Başkanı Hasan Vehbi Çetinkaya, ‘Herkes O’nu Okuyor’ kampanyasına, dernek olarak katkı vermek için ‘Peygamber Yolu Derneği’ ile protokol imzaladıklarını belirterek, Samsun genelinde kampanyayı en güzel şekilde organize etmek için çalışacaklarını dile getirdi. Program kapsamında yürütülen kampanyada, Peygamberimiz’le (sav) ilgili kitaplar okunacak, yapılacak yarışmada dereceye girenlere en büyük ödül olarak Türkiye genelinde bin 400 kişi, Samsun’dan ise 16 kişi umreye gidecek.

FEZADER Başkanı Hasan Vehbi Çetinkaya, “Bu kampanya, önce İstanbul Kongre Merkezi’nde tanıtıldı. Türkiye ve dünyada 7’den 70’e herkesi Efendimiz (sav) ile ilgili kitapları okumaya teşvik eden yarışmada, Efendimiz’in (sav) doğru ve aydınlatıcı bilgilerle daha yakından tanınması sağlanacak. Türkiye ve Avrupa’da yapılacak sınavlarda kazananlar ödüllendirilecek. Dernek olarak, Efendimiz’in (sav) 7 bin 600 gün içinde ne yaptığının arayışı içerisindeyiz. Kampanyanın internet sitesi ‘www.herkesonuokuyor.com’da, Peygamberimiz’in (sav) her gününü inceleyen bir çalışma yapıldı. Bir vahiy gelmeden önce Efendimiz (sav) ne yaptı, kime ne dedi? Bunları anlatmak, Peygamber Efendimiz’i (sav) herkesin tanıması, adının her yere ulaşması amacımızdır. Efendimiz’e (sav) ne kadar iman ettiğimiz, O’nu (sav) ne kadar tanıdığımızla doğru orantılıdır. Maalesef, Efendimiz’i (sav) çok derinlemesine tanımıyoruz. Toplumumuzun yeniden O’nu (sav) tanıması adına bir seferberlik başlatıldı.” dedi.

HER YAŞTAN İNSAN O’NU (SAV) OKUYACAK
Yarışmada ortaokul, lise ve yetişkinler için üç kategoride belirlenen kitaplar okunacak. Ortaokul için Rahime Kaya’nın ‘Efendiler Efendisi Hz. Muhammed’, lise için Reşit Haylamaz’ın ‘Efendimiz’, yetişkinler için ise Fethullah Gülen Hocaefendi’nin ‘Sonsuz Nur’ serisi okunacak. Samsun’da 18 Ocak-24 Mart 2014 arasında bu kitapları okuyan herkes sınava tâbi tutulacak. Sınavların kategori birincileri, çeşitli ödüller alacak. En büyük ödül ise umre olacak. 31 Mart-12 Nisan arasında Türkiye ve Avrupa’da belirlenen 106 noktada yarışmaya katılacakların, ‘www.herkesonuokuyor.com’ internet sitesinden müracaat etmesi gerekiyor.

Hz. Muhammed’i (sav) daha iyi tanımak ve tanıtmak için düzenlenen ‘Herkes O’nu Okuyor’ kampanyası sonunda yapılacak sınavda dereceye girenlere, mükafat olarak Samsun’da 16 umre, 25 mini Ipad, 15 notebook, 30 bisiklet, 40 adet kol saati ve bir birinden ilginç hediyeler verilecek.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.