REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Hüseyin Kurt, Pazarda Seçim Çalışmalarını Sürdürdü

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Hüseyin Kurt, Pazarda Seçim Çalışmalarını Sürdürdü
1.280
04 Şubat 2014 - 19:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

MHP 19 Mayıs İlçesi Belediye Başkan Adayı Hüseyin Kurt ilçe pazarında hem pazar alışverişini yaptı, hem de esnafın dertlerini dinledi.

İLÇEDE DEĞİŞİM RÜZGARLARI ESMEYE BAŞLADI
Pazar alışverişinde vatandaşlar ve pazar esnafı, geçen hafta yapılan 19 Mayıs İlçesi ,Esnaf Odası seçimleri sonrası başkan ve yönetim kadrosundaki görev değişimi ile ilçenin değişim havasına girdiğini, sıradaki değişimin ise belediye başkanlığında olduğunu belirttiler.

KLASİK BELEDİYECİLİK DÖNEMİ BİTECEK
Pazar alışverişi ve esnaf ziyaretleri sonrası çay ocaklarındaki hemşehrileri ile görüşen Kurt, belediyecilik anlayışı ile ilgili şunları söyledi;

“Belediyeyi klasik yönetimden kurtaracağız söylemi her politikacının seçim döneminde ilk başvurduğu muhtemelen seçimden sonra ilk vazgeçtiği ya da ötelediği argümanıdır.

Çünkü altını doldurmak önce sorumluluk ardından şeffaflık, katılımcılık ve mesai mefhumu gözetmeksizin çalışmayı gerektirir.

O halde söylemin altını doldurmak lazım. Ne yapacaksın da klasiklikten kurtulacak bu yönetim? Sorusuna birkaç örnek verelim.

Bir kere Amerikayı yeniden keşfetmeyeceğiz. Her şey zaten tabi olunan belediye kanununda açık seçik verilmiş. 5393 Sayılı kanunun 13.maddesini aynen aktarıyorum “Herkes ikamet ettiği beldenin hemşehrisidir. Hemşehrilerin, belediye karar ve hizmetlerine katılma, belediye faaliyetleri hakkında bilgilenme ve belediye idaresinin yardımlarından yararlanma hakları vardır.” Yani kimseye kaf dağından kar bağışla demiyor kanun. Bu zaten görevin ve yapmak zorundasın diyor.

Yine aynı kanunun 15. Maddesi “Belediye, belde sakinlerinin belediye hizmetleriyle ilgili görüş ve düşüncelerini tespit etmek amacıyla kamuoyu yoklaması ve araştırması yapabilir diyor. Sizlere bu koltuğu verenlere sorun bakalım yaptıklarınızdan memnunlar mı, diyor.

YASAL ZEMİN HAZIR, UYGULAYACAK ADAM YOK
O halde bizler her şeyden önce yönetme hakkını kimden alıyor isek onları yönetim süreçlerine katacağız. Kah halk günleri yapacak köylerine gideceğiz, kah iletişimin tüm imkânlarını kullanıp belediyemizi ayaklarına götüreceğiz. Ancak kesin olan haklarında alınan her karardan haberdar olmalarını ve sonuçlarını gözlemleyebilmelerini sağlayacağız.

Gördüğünüz gibi klasik yönetimi terk etmenin, yerine farklı bir anlayış koymanın yasal zemini esasında hazır. Ama uygulayıcısı yok.

Siz, ben bu 19 Mayıs’ı yine bu toprakların çocukları ile beraber yöneteceğim derseniz buna siz ve nefsinizden başka karşı duracak yok.” dedi.

huseyin-kurt-1

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.