İlkadım Belediyesi Tasavvuf Konseri İle Yüreklere Seslenecek

İlkadım Belediyesi ve İl Müftülüğü, imamlardan oluşan Türk Tasavvuf Musikisi Korosu ilahi ve kasidelerden oluşan konser verecek. Koro, 17 Ocak’ta Atatürk Kültür Merkezi’nde sahne alacak. Konser öncesi İlkadım Belediyesi Kültür Merkezi’nde yapılan son koro çalışmasına Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, İl Müftüsü Hayrettin Öztürk katıldı. Şef Erdal Şahin yönetiminde 18 din görevlisinden oluşan Tasavvuf Musikisi Korosu, […]

İlkadım Belediyesi Tasavvuf Konseri İle Yüreklere Seslenecek
Haber Tarihi: 16 Ocak 2014


İlkadım Belediyesi ve İl Müftülüğü, imamlardan oluşan Türk Tasavvuf Musikisi Korosu ilahi ve kasidelerden oluşan konser verecek. Koro, 17 Ocak’ta Atatürk Kültür Merkezi’nde sahne alacak.

Konser öncesi İlkadım Belediyesi Kültür Merkezi’nde yapılan son koro çalışmasına Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, İl Müftüsü Hayrettin Öztürk katıldı. Şef Erdal Şahin yönetiminde 18 din görevlisinden oluşan Tasavvuf Musikisi Korosu, etkinlik öncesi İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ve İl Müftüsü Öztürk’e küçük bir dinleti sundu.

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, ilde her kesimden herkesin seveceği kültürel ve sanatsal etkinlikler yaptıklarını ifade ederek, “Her yaş grubunun zevkle bu tür etkinliklere katılması öncelikli hedefimizdir. Tasavvuf müziği sevenlerin de böyle bir gecede olması bizleri ayrıca mutlu ediyor.” dedi.

Belediyenin etkinliklerinin vatandaşlar tarafından da beğeni kazandığını aktaran Başkan Demirtaş, “Kurulan bu grup çok muazzam bir koroya imza attı. Belediye olarak böyle muazzam bir koroya sahip olmak ayrıca mutluluk verici. Şefimize, böyle bir koroyu oluşturduğu için teşekkür ediyorum. Adı İlkadım olan ilçemiz de bir İlkadım’ı daha atmış oluyoruz.” diye konuştu.

Provaya katılan İl Müftüsü Hayrettin Öztürk ise İlkadım Belediyesi ile birlikte yapılan faaliyetin kayda değer olduğunu söyledi. Koroya emek veren herkese teşekkür eden Müftü Öztürk, “Samsunumuzun en güzide din görevlisi, din gönüllüsü sesi güzel olan imam kardeşlerim burada. Bu faaliyet sesi terbiye etme meselesi arkadaşlarımızda bu konuda çok iyiler. Bu konuda başta emeği geçen İlkadım Belediyemiz olmak üzere din gönüllüsü kardeşlerimize teşekkür ediyorum. İnşallah Samsun’da güzel bir ekibi bu şekilde oluşturmuş oluruz.” şeklinde konuştu.

Haber Etiketleri: , , ,
Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...