REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

İlkadım’da Otopark Sorununa Toplu Çözüm Getireceğiz

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İlkadım’da Otopark Sorununa Toplu Çözüm Getireceğiz
1.504
10 Ocak 2014 - 16:07
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Cumhuriyet Halk Partisi İlkadım Belediye Başkan adayı Vedat Yılmaz, projelerini bir bir açıklamaya devam ediyor.

CHP İlkadım Belediye Başkan adayı Yılmaz, ilçenin en önemli sorunlarından biri olan otopark konusuna dikkat çekerek, “Konumu ve yüzölçümü uygun parkların altını otopark yapacağız” dedi.

Samsunda ilk Katlı Otoparkı, Gazi Belediyesi başkanlığı döneminde yaptıklarını ancak bu otoparkın bugün ki İlkadım Belediyesi yönetimi tarafından satılarak yıkıldığını kaydeden Yılmaz, ilçede adeta keşmekeşe dönüşen trafik ve otopark sorununa köklü çözümler getireceklerini belirtti.

İlkadım Belediye Başkanı seçilmesi halinde hayata geçireceği projelerini açıklamaya devam eden CHP İlkadım Belediye Başkan adayı Vedat Yılmaz, “Gazi Belediye Başkanlığı dönemimde Samsunda ilk katlı otoparkı biz yapmıştık. Maalesef mevcut belediye yönetimi tarafından satılarak yıkılmıştır. Özellikle yeni Adliye Sarayının da getireceği yoğunluk nedeniyle, en çok ihtiyaç duyulduğu dönemde mülkiyetinin satılması İlkadım için bir talihsizlik olmuştur. Bu bölgede de katlı otopark yapımı için yeni arayışlar içinde olacağız. Muhittin Özkefeli Bulvarını (Yeni Adliye Sarayı önü) 19 Mayıs Bulvarına (Cumhuriyet Meydanı) bağlayan ve Saadet Caddesine paralel ve aksi yönlü yeni bir ulaşım aksı açacağız. Kısmen mevcut sokakların bağlanması ile oluşacak bu yeni yol 5 mahalleden geçecek ve üzerinde Park / Otoparklar da bulunacak. Mevcut İlkadım Belediyesi hizmet binasını yıkarak, yerine katlı otopark yapacağız. Yıkılan eski hizmet binasının yerine ise yeni ve modern bir hizmet binası inşaa edeceğiz. Mevcut Unkapanı İşhanını yıkarak, yerine Katlı otopark yapacağız. Zemin katında işyerleri bulunacak ve inşaatın finansmanını sağlayacak. 100. Yıl Bulvarının Rasathane mevkiinde, yeni yapılaşma bulunmayan imar adalarının birisi Katlı Otopark yapmak üzere kamulaştırılacaktır. Konumu ve Yüzölçümü uygun olan Parkların altına Otoparklar yapacağız. Yeni Planlı Alanlar Yönetmeliği bu olanağı vermektedir. Uygun olan tüm park alanlarını değerlendireceğiz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.