İlkadım’da Sıkı Denetim!

İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelindeki fırın ve yufka imalathanelerinde denetimde bulundu.

İlkadım’da Sıkı Denetim!
Haber Tarihi: 28 Nisan 2016


Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde bulunan ekmek fırınları ile yufka imalathanelerinde, hijyen ve düzen başta olmak üzere sağlık şartlarına uygunluğu, ekmeklerin gramajı, hijyen kuralları, iş yeri ruhsatları konusunda eksiklikler bulunup bulunmadığını kontrol etti.

Ekipler, yapılan denetimlerde hijyen ve düzen noktasında örnek olan işletmelere teşekkür etti.

İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürü Süleyman Yılmaz, yaptığı açıklamada, fırın denetimlerinin yoğun bir şekilde devam ettiğini belirten fırın ve yufka imalathanelerine yönelik denetimlerini sıkılaştırdıklarını belirtti.

Vatandaşların gönül ferahlığında temiz ürünler tüketmesi için çalıştıklarını ifade eden Yılmaz,

“İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü olarak, fırınlarımızın genel denetimlerini yaparak, gramaj kontrollerini ve hijyen eğitim sertifikalarını kontrol ederek, işletmelerimizin yasalara uygun bir şekilde faaliyet göstermelerini sağlamaktayız. Halkımızın işyerlerinin düzenli bir şekilde denetlendiğini bilmeleri gerekiyor. Bu sayede vatandaşlarımız fırınlardan güvenle ekmeğini alıp, üretim merkezlerinin temiz ve hijyenik olduğunu da öğrenmiş oluyor. Halkımızın sağlığı bizler için çok önemli. İlkadım Belediyesi olarak denetimlerimiz aralıksız devam edecek.”

Haber Etiketleri: , , , ,
Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...