İşe yeni başlayana promosyon önerisi

İşe yeni başlayan personele maaş aldığı banka tarafından promosyon verilmesi gündemde. Üstelik daha önce 55 memura bu çerçevede ödeme yapıldı.

İşe yeni başlayana promosyon önerisi
Haber Tarihi: 12 Ekim 2016


Emeklilere promosyon konusu sıcaklığını korurken, işe yeni başlayan personele de promosyon verilmesi gündeme geldi. Üstelik daha önce 55 memur bankadan promosyon aldı.

Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK), kamu kurumlarının bankalarla yapacağı protokollerin imzalandığı tarihten sonra yeni göreve başlayan personele de banka promosyonu ödenmesi konusunda tavsiyede bulundu.

55 MEMUR ALDI

Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı bir il müdürlüğündeki 55 personele maaş aldıkları banka tarafından eşit miktarda “promosyon ödemesi” yapıldı. Banka ile yapılan sözleşmeden sonra göreve başlaması nedeniyle banka promosyonu ödenmeyen memur, KDK’ya başvuruda bulundu.

BAŞBAKANLIĞA GÖNDERİLDİ

Ödeme yapılmamasının eşitliğe uygun olmadığını belirten KDK, ilgili kuruma bankalarla yapacakları sözleşmelerde daha sonra göreve başlayacak personelin de dikkate alınması konusunda tavsiyede bulundu.

Kurum, promosyon ödemesinden söz konusu personelin faydalandırılması konusunun ilgili genelgelerde düzenlenmesi önerisiyle kararı başbakanlığa da gönderdi.

Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...