İshak Taşcı: Millet kararını verdi!

Samsun’da, hemşeri derneklerinin Atakum buluşmasında konuşan Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Mevcut sistemn Türkiye’ye dar geldiği artık aşikar” dedi.

İshak Taşcı: Millet kararını verdi!
Haber Tarihi: 10 Nisan 2017


Kavak, Ladik, Havza, Alaçam, Çarşamba ve Ayvacık hemşeri derneklerinin üyeleri Atakum İlçesi’nde buluştu. Buluşmaya AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt ve Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı da katılarak, referandum sürecinin önemine dair açıklamalarda bulundu.

10 YILDA BİTİRİLEMEYEN HAVUZ
Türkiye’nin icraat hızının, yeni sistem ile daha da güçleneceğini söyleyen Milletvekili Hasan Basri Kurt, “1991’de temel atma töreni gerçekleştirilen bir yüzme havuzunun açılışının 2001 yılında tamamlandığı dönemde kaç farklı iktidar gördük. Üç cumhurbaşkanı, 5-6 hükümet değişti. Küçücük havuz bitirilememişti. Parasızlıktan değil, bürokrasinin ya da siyasi iradenin enerjisinin olmayışından yapılamadı. Şimdi gelinen duruma bakıyoruz, 10 yıl beklenen basit bir hizmet, sadece aylar içerisinde halkın hizmetine sunuluyor. Samsun’da bunun en güzel örneklerinden birisidir” dedi.

TAŞÇI: KİŞİSELLEŞTİRMEK YANLIŞ
Sandıktan çıkacak her bir ‘evet’ oyu ile Türkiye’nin önünün açılacağını söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı ise şunları söyledi:

“Mevcut sistemin, Türkiye’ye dar geldiği aşikardır. Beraberinde birçok sorunu da yıllardır yaşatan sistemin artık değişmesi gerekiyor. Bu değişim için kararı da milletimiz veriyor. Türkiye’nin hızına hız katacak olan bu sistem, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın şahsı için değil, ülkemizin bekası için önemli. Olayı kişiselleştirmek son derece yanlıştır. Söz konusu olan ülkemiz, milletimizdir. Yeni maddeleri okuduğumuzda, bunu açık ve net bir şekilde görüyoruz. Günlerdir referandum için alandayız. Milletimiz kararını vermiş. Milletimiz, Türkiye daha da güçlensin istiyor. Bu güçlenmenin temelinin ise referandum olduğunun milletimiz bilincinde. Milletimiz, sandık başına gitmek için gün sayıyor. Her bir evet oyu ile ülkesinin güçleneceğini, geleceğe daha emin adımlarla ilerleyeceğini bilen milletimiz, heyecanla 16 Nisan’ı bekliyor.”
Samsun Haber

Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...