İshak Taşçı: Millet kararını verdi!

Samsun’da, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Milletimiz, 16 Nisan’da ‘evet’ oyunu sandıkla buluşturmak için sabırsızlanıyor” dedi.

İshak Taşçı: Millet kararını verdi!
Haber Tarihi: 27 Mart 2017


Referandum sürecine dair değerlendirmelerde bulunan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Türkiye’nin büyük bir değişimin ve güçlenmenin eşiğinde olduğuna dikkat çekti. Başkan Taşçı, “Ülkemize birkaç beden küçük olan sistemi, bizi güçlendirecek, dünyanın ilk 10 ülkesi arasına sokacak, muhasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkartacak olan yeni sistemle değiştirme zamanıdır” dedi.

‘MİLLET KARARINI VERDİ…’

Referandum çalışmaları kapsamında bakan, milletvekilleri, il ve ilçe teşkilatı ile birlikte alanda olduklarını kaydeden İshak Taşçı, “Türkiye’nin geleceğine yön verecek bir karar için sandık başına gidiyoruz. Referandum, bize açık bir şekilde ‘Türkiye’nin daha da güçlenmesini istiyor musunuz?’ diye soruyor. Bu sorunun yanıtı hiç tereddütsüz ‘evet’ olacaktır. Vatandaşlarımızla sürekli buluşuyoruz. Özellikle Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç, AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Çiğdem Karaaslan ve milletvekillerimiz ile teşkilatlarımızla birlikte sürekli olarak alandayız. Yeni sisteme dair bilgilendirmelerde bulunduğumuz bu çalışmalarımız sırasında gördüğümüz şudur ki, milletimiz kararını vermiş” diye konuştu.

Yeni sistem ile birlikte Türkiye’de kalkınmanın daha da hızlanacağını öne süren Taşçı, “Milletimiz bunu gördü ve 16 Nisan’da ‘evet’ oyunu sandıkla buluşturmak için sabırsızlanıyor” ifadelerini kullandı.

MİLLETİN KAFASINI KARIŞTIRANLAR

Türkiye’nin kalkınma sürecinin, yeni sistem ile daha da güçleneceğini kaydeden Başkan Taşçı sözlerini şöyle tamamladı:

“Neye karşı çıktıklarını bilemedikleri için yalan dolanlar üzerinden milletin kafasını karıştırmak isteyenler var. Doğruyu yanlıştan, iyiyi kötüden ayırt etmek gerek. Milli iradenin güçlenmesi mi kötü? Türkiye’nin kalkınmasının hızlanması mı kötü? Daha da güçlü bir Türkiye için, önemli bir güç kaynağı olacak olan yeni yönetim sistemi mi kötü? Bu siyasi değil milli bir karardır. Bunu unutmamak lazım.”

Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...