İshak Taşçı: Sandığa gömülecekler!

Samsun’da referandum çalışmalarını sürdüren Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Türkiye’yi yavaşlatmaya çalışanlar 16 Nisan’da yine, yeniden sandığa gömülecek” dedi.

İshak Taşçı: Sandığa gömülecekler!
Haber Tarihi: 31 Mart 2017


Referandum çalışmalarını ara vermeden sürdüren Başkan İshak Taşçı, “Bakanımız, milletvekillerimiz ve parti yöneticilerimizle birlikte alandayız. Milletimizle kucaklaşıyor, referandum akşamı sandıktan çıkacak her bir ‘evet’ oyunun ne kadar önemli olduğunu anlatıyoruz” diye konuştu.

‘DERTLERİ VATAN DEĞİL Kİ…’ Yalanlarla dolu kitapçıklar ve yanlış bilgilerle dolu açıklamalar yaparak vatandaşların kafasını karıştırmayı amaçlayan gruplar olduğunu öne süren Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Bunların derdi vatan, millet, güçlü Türkiye değil ki. Yıllardır, ülke yararına ne yapılmak istense karşı çıkanlar, ‘istemezük’ diyenler, şimdi hedeflerini daha da büyüterek ‘Güçlü Bir Türkiye’ için ‘istemezük’ diyorlar. İçeriği yalanlarla dolu kitapçıklarla, yanlışlarla dolu açıklamalarıyla milletimizin kafasını karıştırmaya çalışıyorlar. Unuttukları bir şey var ki, milletimiz onlara inanmadığını, güvenmediğidir. Türk Milleti, son 15 yılda açık ve net bir şekilde her seçimde gösterdi. Referandum için de durum farklı olmayacak. Milletimiz büyük bir oy farkı ile ‘evet’ diyecek” dedi.

‘DİKKATE BİLE ALINMAZ…’
Referandum öncesi kararsız olanlara seslenen İshak Taşçı, şunları söyledi: “Ortalıkta sürekli olarak bilgi kirliliği oluşturan, yanlış ve yalan açıklamalarla kafa karıştıranlar var. Kararsız vatandaşlarımızdan ricam, yeni anayasanın maddelerini okumalarıdır. Zira bu kez sandık başına, ülkemizin gelecek yüzyıllarını şekillendirecek bir karar için gidiyoruz. Siyasi hayatları boyunca, bir kez bile bu ülke yararına bir şey yapmayanların, açıklamalarının dikkate alınır bir tarafı zaten yok. Kimsenin Türkiye’yi yavaşlatmaya, gücünü azaltmaya, itibarsızlaştırmaya hakkı da şansı da yok. Milletimiz bu planlar peşinde olanları, 16 Nisan günü, daha önceki seçimlerin tümünde olduğu gibi sandığa gömecek. Bunu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Samsun’da gerçekleştirdiği mitinge sağlanan katılımla gördük.”

Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...