REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Karadenizli Gençlerden İlginç Buluş!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Karadenizli Gençlerden İlginç Buluş!
1.793
16 Nisan 2014 - 10:08
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ordu Üniversitesi Motor Araçları ve Ulaştırma Teknolojileri Bölümü’nde okuyan Taner Güneş ve demirci ustası Hakan Bakırcı’nın yaptığı motorlu el arabası ilgi görüyor.

Ordu Üniversitesi Motor Araçları ve Ulaştırma Teknolojileri Bölümü öğrencisi Taner Güneş, bu projeyi ilk başta şaka olarak düşündüklerini belirterek, “Ben Endüstri Meslek Lisesi’nde elektronik bölümü okudum. Liseyi bitirdikten sonra Ordu Üniversitesi Motor Araçları ve Ulaştırma Teknolojileri Bölümü’nü kazandım. Bizim bir proje ödevimiz vardı. Ne yapsak diye düşünürken bisiklete motor takmayı düşündük, onu bir başka arkadaşımız yapmıştı. Ben de Hakan ağabeyimin yanına geldim, ne yapsak diye şakalaşırken ‘el arabasına taksak nasıl olur’ diye ve sonra hocama sordum. Hocam ‘hemen tak getir’ dedi. Ben de Hakan ağabeyimin yanına geldim ve yapmaya başladık, güzel oldu. Bu proje sayesinde yüksek not alarak geçtim. Bayağı bir ilgi ve beğeni gördü. Afyon Çay Meslek Yüksekokulu bizim çalışmayı gördü ve bizi oraya davet ederek, 3 gün konakladık. Orada 3 dalda birincilik aldık” dedi.
Demirci ustası Hakan Bakırcı ise, yaptıkları motorlu el arabasının ardından kendisini arayanların olduğunu ve “Fındık bahçelerinde fındık çuvalı taşıyabilir miyiz?” şeklinde soruların yöneltildiğini söyledi. Bu ürünle fındıkların taşınabileceğini belirten Bakırcı, bu konuda üretim yapmayı düşündüğünü ve ilk üretimi kısa sürede tamamlayacağını kaydetti. Bakırcı, “12 yıl boyunca bisiklet ve motosiklet işleriyle uğraştım. Bisiklete rağbet olmadığı için o işi bıraktım, sonra demir işine başladım. Çok şükür bu işle hayatımıza devam ediyoruz. Bir gün Taner yanıma geldi. ‘Ağabey bir şeye motor takmamız lazım. Biz bisiklete karar verdik’ dediler. Tabi bunlar işi aksatınca başkaları yapmış. Sonra biz başka bir şey düşünürken bir el arabası aldık. Okulun da bize gönderdiği motorla az çok bir şeyler yaptık. Yaptığım ürünümden memnunum. Malzeme aldık. Yaklaşık 10 gün içinde başlamayı düşünüyoruz. Burası Karadeniz, fındık yatağı bol olduğu için köylülerin fındık çeker mi sorusuna karşılık yapmayı düşünüyoruz” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.