REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Kendimizi Çok Severiz [Köşe Yazısı]

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kendimizi Çok Severiz [Köşe Yazısı]
1.254
21 Aralık 2013 - 14:41
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bu aralar bunu düşünüyorum, nedense… Siyasi gerilimin yükseldiği, yolsuzluk iddialarının kol gezdiği şu günlerde, yaşananlara farklı bir açıdan bakmak istediğim için bu konuyu seçtim biraz da. Ortada dolanan onlarca haber ve iddia var ki, insan hangisinin doğru hangisinin yanlış olacağına inanamıyor gerçekten. Ancak dikkat ediyorum da biri de çıkıp demiyor ki; Ben böyle bir şey yapmadım, sırf adımının böyle bir olayda geçmesinden dolayı istifa ediyorum.

Peki neden? Çünkü çok seviyoruz biz kendimizi ve kibrimizi. Elimizde bize sunulan güç sayesinde her şeyi yapabileceğimizi sanıyoruz. Bize verilen güç ve arkamızda duranların sayesinde çok şey yapacağımıza ve başaracağımıza inanırız. Ama acizizdir aslında. Hele elimizdeki gücün esiri olmuşsak daha da acizizdir. Artık kibrimiz ve kudretimiz alıp götürmüştür bizi bir yerlere. Öyle bir yerlere götürmüştür ki, arkamıza dönüp bakma cesareti bile bulamayız kendimizde… Nereden geldiğimizi ve niçin geldiğimizi unutarak sadece kendi hırsımızın peşinden gideriz.

Oysa niye geldik biz hayata? Yaşamak için mi, zengin olmak için mi, en güzel arabalara binip en güzel evlerde yaşamak için mi, yoksa eşine ve çocuklarına bakmak, bir tas çorba da olsa helalin verdiği huzur içinde yemek için mi? Bizi bir hayvan olarak, bitki olarak değil de insan olarak bu dünyaya gönderen Yaradan’a kulluk ve şükür için mi geldik biz hayata?

Zor geçinen birisi de olsak,  paraya para demeyen birisi de olsak hepimiz aynıyız ve hepimiz aciziz aslında. Herkesin bir birine güç gösterisi yaptığı şu sıralar aslında insan olarak ne kadar aciz olduğumuzu şu anekdot benim yazdıklarımdançok daha iyi açıklıyor bence;

“Bir grup bilim adamı bir araya gelerek, Allah’ın yaptığı gibi insan yapmaya karar vermişler. (Haşa!) Araştırmışlar, çalışmışlar, kutsal kitaplara bakmışlar ve insanın çamurdan yapıldığını öğrenmişler. Aynısını yapacakları için onlar da almışlar çamuru incelemeye başlamışlar.

Allah: Kendi yarattığınız çamurdan yapın, benim yarattığımdan değil, demiş”

Islak bir yolda giderken elimizin tersiyle silkeleyerek temizlediğimiz çamuru bile üretme kudretimiz yokken, neyin kavgasını yaşıyoruz bu kadar, anlamış değilim…

Yazarın Diğer Yazıları
KARdan Yazı
Kim Haklı Kim Haksız? Ya da Asıl Mesele Ne?

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.