Kılıç: Toplantılarda Bayrağımızı Kapatanlar Sandıkta Cevabını Alacaklar

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Türkiye’nin birlik ve beraberliğine hiç kimsenin dil uzatamayacağını belirterek, “Yurt dışındaki toplantılarda bayrağımızı kapatanlar, bunun cevabını sandıkta alacaklar” dedi. Seçim çalışmalarına memleketi Samsun’da devam eden Bakan Kılıç, muhtarlara öğle yemeği verdi. Yemeğin ardından konuşma yapan Bakan Kılıç, 19 Ekim tarihinin Muhtarlar Günü olarak kutlanacağını hatırlatarak, “Başbakanımız Ahmet Davutoğlu […]

Kılıç: Toplantılarda Bayrağımızı Kapatanlar Sandıkta Cevabını Alacaklar
Haber Tarihi: 22 Ekim 2015


Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Türkiye’nin birlik ve beraberliğine hiç kimsenin dil uzatamayacağını belirterek, “Yurt dışındaki toplantılarda bayrağımızı kapatanlar, bunun cevabını sandıkta alacaklar” dedi.

Seçim çalışmalarına memleketi Samsun’da devam eden Bakan Kılıç, muhtarlara öğle yemeği verdi. Yemeğin ardından konuşma yapan Bakan Kılıç, 19 Ekim tarihinin Muhtarlar Günü olarak kutlanacağını hatırlatarak, “Başbakanımız Ahmet Davutoğlu muhtar maaşlarının yeni asgari ücret seviyesine çıkarılacağını müjdeledi. Hepinize hayırlı olsun” diye konuştu.

13 yıllık AK Parti iktidarında yaşanan ivmenin ve yapılan hizmetlerin özellikle birinci şahidinin muhtarlar olduğunu ifade eden Bakan Kılıç, “Bugüne kadar yapılan çalışmaların ne derece yoğun, ne kadar derin ve hızlı olduğunun da şahidi sizlersiniz. Allah’ın izni ile 1 Kasım seçimlerinde tek başımıza iktidar olacak çoğunluğu sağlamak üzere tabii ki sizlerden destek istiyoruz. İnanıyorum ki bugüne kadar yapılan çalışmaları da göz önünde bulundurarak, bu anlamlı desteğinizi bize vereceğinizden ben eminim” şeklinde konuştu.

Kılıç, AK Parti seçim beyannamesinde yer alan vaatlerini hatırlattığı konuşmasında, AK Parti İktidarında ülkede istikrarlı ve güvenli bir çalışma ortamı olduğuna dikkat çekti. Bakan Çağatay Kılıç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“7 Haziran’dan sonra Ankara’daki koalisyon çalışmaları esnasında işlerin nasıl farklı bir yolda gittiğini hissettiniz. Aramızda o kadar tecrübeli muhtarlarımız var. 2002 yılından öncesini de çok iyi biliyorsunuz. Dolayısıyla inşallah tekrar istikrarın ve güven ortamının en iyi şekilde oluşturulmasının sağlanması anlamında sizlerden tek başımıza iktidar olmak için desteğinizi istiyoruz.”

“BU SENE 91 TANE DAHA GENÇLİK MERKEZİMİZİ BİTİRMEYİ HEDEFLİYORUZ”

Bakan Çağatay Kılıç, İlkadım Gençlik Merkezi’nin bitip hizmete girdiği zaman, Türkiye’ye çok büyük katkılar sağlayacağını belirterek, “Siz bu gençlik merkezlerinde ne yapıyorsunuz? Bu sorudan ziyade biz bunları daha fazla nasıl geliştirebiliriz? Bizim katkımız buraya ne olabilir? Bu soruları sormak gerekir. Biz Üniversitelerimizle de iş birliği yaparak burada birçok yeni çalışmanın ve kursun öncülüğünü yapıyoruz. Şu anda Türkiye genelinde 205 gençlik merkezimiz var. Bu sene ve önümüzdeki sene biteceklerle beraber 350’nin üzerinde çıkacağız. Bu sene 91 tane daha gençlik merkezimizi bitirmeyi hedefliyoruz” açıklamasında bulundu.

“İNŞALLAH 1 KASIM’DA DAHA DA YÜKSEK BİR ORANI YAŞAYACAĞIZ”

Türkiye’de seçimlere katılma oranının birçok ülkeye göre üst düzeyde olduğunu vurgulayan Bakan Akif Çağatay Kılıç, şunları kaydetti:

“1 Kasım seçimlerinin ne anlama geldiğini sizler çok iyi anlamış durumdasınız. Bu anlamda ben size daha fazla hatırlatma yapmak istemiyorum. Lütfen herkesi sandığı gitmesi konusunda şevklendirin. Ülkemizdeki seçimlere katılma oranı, ABD ve Avrupa’daki birçok ülkeden çok daha yüksek. Bunu göz ardı etmememiz gerekiyor. Bu aslında ülkemizin demokrasinin ne kadar gelişmiş olduğunun, parlamento seçimlerine ülke yönetimine ne kadar önem verdiğinin göstergesidir. 7 Haziran seçimlerinde yüzde 85 oranında katılım oldu. İnşallah 1 Kasım seçimlerinde bu oranın üzerine çıkılacak. Avrupa’ya baktığımızda gerçekten düşük oranlarda seçimler yapılıyor ve bu oranlarla sonuca gidiliyor. Ama hiç kimse meşruiyet tartışmasına girmiyor. 7 Haziran seçimleri AK Parti’nin birinci siyasi ve sorumlu aktör olduğunun ve milletinin güvenini kazandığının göstergesidir. İnşallah 1 Kasım’da daha da yüksek bir oranı yaşayacağız.”

“ÜLKENİN BİRLİĞİNE HİÇ KİMSENİN DİL UZATMASINA MÜSAADE ETMEDİK, ETMEYECEĞİZ”

“Ülkemiz demokrasisinin ve temsilinin geldiği noktada böyle suni bir tartışmaya hiç gerek yok” diyen Kılıç, Türkiye için çalışanların başları üstünde yeri olduğunu söyledi. HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ın yurt dışında yaptığı seçim konuşmalarındaki tutumunu eleştirerek, “Ama gidip de yurt dışındaki toplantılarda bayrağımızı kapatanlar sandıkta cevabını alacaklar. Çünkü bu ülkenin birliğine beraberliğine hiç kimsenin laf atmasına dil uzatmasına müsaade etmedik, etmeyeceğiz. Seçim dönemidir, bir takım iddialar ortaya atılıyor. Bu iddiaları ortaya atanlar desteklemez ise bunlar boş sözdür, boş laftır anlamına geldiğini hatırlatmak istiyorum” diye konuştu.

Bakan Çağatay Kılıç, Samsun’da spor ve gençlik alanında yapılan yatırımların artarak devam edeceğini İfade etti. İlkadım ilçesinin Kurtuluş Savaşı’nın başladığı yer olduğunu hatırlatan Bakan Çağatay Kılıç sözlerini şöyle tamamladı:

“Ayrı bir sorumluluk var üzerimizde onun da gereğini yapacağız. Hatırlayalım Sayın Başbakanımız 1 Kasım seçimlerinin ilk adımını meşale şehir Samsun’dan attı dolayısıyla Samsun’un da ne kadar önemli olduğunu artık AK Parti’nin tüm kurmayları buradayken söylüyorum görüyorsunuz. Bu anlamda İlkadım’dan özel bir destek rica ediyorum.”

Haber Etiketleri: , , , ,
Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...