Köktaş,”Rahmet İklimidir Üç Aylar”

AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş, üç ayların başlaması ve Regaib Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.Başkan Köktaş mesajında şu sözlere yer verdi : “Rahmet, bereket ve mağfiret iklimi mübarek üç aylara kavuşmanın manevi huzurunu tüm islam alemi olarak yaşıyoruz. Üç ayların müjdecisi olan mübarek gecelerden Regaip Kandilini de idrak edeceğiz. Bu tür günler, geceler, […]

Köktaş,”Rahmet İklimidir Üç Aylar”
Haber Tarihi: 30 Nisan 2014


AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş, üç ayların başlaması ve Regaib Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.Başkan Köktaş mesajında şu sözlere yer verdi : “Rahmet, bereket ve mağfiret iklimi mübarek üç aylara kavuşmanın manevi huzurunu tüm islam alemi olarak yaşıyoruz. Üç ayların müjdecisi olan mübarek gecelerden Regaip Kandilini de idrak edeceğiz. Bu tür günler, geceler, aylar, insanları bir birine daha çok kenetleyen, dostluk ve kardeşliği pekiştiren günler olarak hayatımızda çok önemli yeri vardır.

Bu anlamda kandiller insanlarımızın kalplerini birbirine yaklaştıran, komşuluk, akrabalık, kardeşlik ve dayanışma duygularını arttıran, ruh dünyalarının aydınlanmasına vesile olan çok özel gecelerdir.

İslam dininde mübarek sayılan Üç Aylar’ın müjdecisi olan Regaib Kandili, toplum hayatımızda çok özel bir önemi ve vazgeçilmez bir yeri vardır.

İnsanlarımızın, Yaradan’a daha derin bir şükür imkânı bulacağı bu özel gecede, muhabbetin, sohbetin, kaynaşmanın artmasını temenni ediyorum.

Yardımlaşma, dayanışma hislerinin hayır ve iyiliklerin artarak yoğunlaştığı bu güzel günlerde başta şehrimiz ve ülkemiz olmak üzere tüm dünyada kardeşlik ve huzurun hakim olması için dua edelim.

Bu duygu ve düşünceler ile Regaib kandilinizi tebrik ediyor; bu anlamlı gecenin birliğimize, beraberliğimize ve hayra vesile olmasını diliyorum.”

Haber Etiketleri: , ,
Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...