REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Megastar İsyan Etti

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Megastar İsyan Etti
917
08 Mart 2014 - 9:52
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ünlü şarkıcı Tarkan Türkiye’nin en büyük ayıbının kadınların uğradığı şiddet ve ayrımcılık olduğunu söyledi.

Türkiye’nin en büyük ayıbının kadınların uğradığı şiddet ve ayrımcılık olduğunu söyleyen ünlü şarkıcı Tarkan, “Kadını koruyan yeni yasal düzenlemeler yapılana kadar kadının yanında olmaya, onunla birlikte mücadele etmeye devam edeceğim” dedi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Megastar Tarkan, Türkiye’de her üç kadından birinin erkeklerin fiziksel şiddetine maruz kaldığını ifade etti. Tarkan, “Resmi rakamlara göre, son 10 yılda işlenen kadın cinayetleri yüzde 1400 artış göstermiş. Sadece geçen yıl Türkiye’de cinayete kurban giden kadın sayısı 842… Erkekler tarafından şiddete maruz kalan kadın sayısı ise 28.000… Yaşadıkları saldırılar karşısında devletten koruma talebinde bulunan kadınların yüzde 70’ inin ve korktuğu için sesini duyuramayan yüz binlerce kadının yardım çığlıkları karşılıksız kalıyor. Kadınlar, çaresizliklerine mahkum olup şiddet görmeye devam ediyor ve öldürülüyorlar.

UTANÇ VERİCİ

Hepimizin bu utanç verici tablo karşısında kadınlar için elimizden ne geliyorsa yapmamız gerektiğine inanıyorum ama bireysel çabalarımızın yeterli olmayacağını da biliyorum. Kadının ızdırabı, onu ve haklarını koruyan yeni yasal düzenlemelerin yapılıp uygulanması, işlenen bu suçların cezasız bırakılmaması; toplumun eğitilmesi ve özellikle erkek egemen anlayışında bir zihin dönüşümünün gerçekleşmesi, kadının birçok alanda erkeklerle birlikte eşit oranda temsil edilmesi, eşit haklara sahip olması ve ekonomik özgürlüğünü kazanmasıyla dinecektir” açıklamasında bulundu.

“8 MART ACILARLA DOLU…

Bu sorunun Türkiye’nin en büyük ayıbı olduğunu ve acil olarak çözülmesi gerektiğini anlatan ünlü şarkıcı, “Ben bunları daha önce de söyledim ve hep söyleyeceğim.. Sadece söylemekle de kalmayıp kadını koruyan yeni yasal düzenlemeler yapılana kadar kadının yanında olmaya, onunla birlikte mücadele etmeye devam edeceğim…Bu topraklarda kadının dramı bitmediği sürece 8 Mart acılarla yüklü bir gün olmaya devam edecek, kutladığımız değil yas tuttuğumuz bir gün olacaktır” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.