Meteoroloji Bölge Müdürü Murat Asar’dan Veda!

Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü görevini 4 yıldır sürdüren Bölge Müdürü Murat Aasar için, Ankara’ya tayin olması nedeniyle Bölge Müdürlüğümüz personelince veda yemeği düzenlendi.

Meteoroloji Bölge Müdürü Murat Asar’dan Veda!
Haber Tarihi: 29 Nisan 2016


Yemeğe, bölge müdürlüğüne bağlı il ve havaalanı müdürlülüğü idarecileri ve personeli ile bölge çalışanları ve idarecileri iştirak ettiler.

a1

Yemekte bir konuşma yapan Meteoroloji 10.Bölge Müdürü Murat Asar; “Yaklaşık 4 yıldır sürdürdüğüm Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü görevinden, 29 Nisan 2016 itibari ile ayrılarak, idarecilik görevimi tamamlamış bulunmaktayım. Bundan sonra Ankara’da görev yapacağım. 1988’de başladığım ve 28’inci yılını çalıştığım meslek hayatımın yeni bir dönemecine gelmiş bulunmaktayız. İşimizin başlangıç noktası olan Rasatçı (gözlemci) olarak başladığım mesleğe, mühendis, 2003 yılında Balıkesir Bölge Md. Yrd., sonra Genel Müdürlüğümüzde Şube Müdürü, 2012 Şubat’ta Samsun Bölge Müdür Yrd. son olarak 2012 Kasım’da Bölge Müdürü olarak devam ettim. Bundan sonra hizmetime Ankara’da devam edeceğim” dedi.

“DEVLET BAKİ, DEVLETLULAR FANİ”

Karadeniz ve özellikle de Samsun’un atmosferin her türlü davranışının görülebileceği, her an her şeyin beklenmedik şekilde değişebildiğini, bir tahminci için zor bir parkur olduğunu dile getiren Asar, “Özellikle son zamanlarda sıkça yaşadığımız sel ve taşkın olaylarının şehir hayatını zaman zaman tehdit ettiği, erken uyarıların büyük önem taşıdığı bir bölgede görev yaptık. 2012 yılı sonunda Bölge Müdürlüğümüz merkezinde kurduğumuz Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi (BTUM) bu amaçla kurulmuş ve 7/24 hizmet vererek Bölgemizin ve Samsunluların hava olaylarından erkenden haberdar olmasına, gerekli tedbirleri almaları için zaman kazanabilmelerine gayret etmiştir. Umarız ki vermeye çalıştığımız hizmetler sebebiyle mahcup olmamışızdır. Biz bugün ayrılsak da, bu hizmetler, devletimiz ve milletimiz ilelebet payidar oldukça, gök kubbede altında bayrağımız dalgalandıkça devam edecektir. Bunun içinde, bugüne kadar olduğu gibi ve bundan sonra da görevimizi en iyi şekilde yapabilmek, milletimizin ve devletimizin dünyada hak ettiği yeri bulabilmesi için var gücümüzle çalıştık, bundan sonra da çalışmaya devam edeceğiz. Bir Ankaralı olarak, Karadeniz’i, Samsun şehri ve insanını çok sevdik, bu yüzden ayrılışımız bizi hüzünlendiriyor. Fakat sizlerle görev yapmış olmamız, gurur ve onurla taşıdığımız devletimizin emanetini, sağ salim yeni sahibine teslim edecek olmamız ise bizi sevindiriyor. Devlet Baki, Devletlular Fani. Bizler faniyiz, geldik ve gidiyoruz, tıpkı bizden öncekiler gibi. Allah devletimizi Baki kılsın, milletimize daha iyi hizmet edebilmeyi hepimize nasip etsin. Hepinizi en içten teşekkürlerimi sunar, görevlerinizde başarılar dilerim” dedi.

a3

Haber Etiketleri: , , ,
Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...