Meteoroloji’den Karadeniz için önemli uyarılar…

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Samsun’un güney ve güney doğu kesimlerinin karla karışık yağmurlu, yüksek kesimlerinde ise kar yağışının beklendiği açıklandı.

Meteoroloji’den Karadeniz için önemli uyarılar…
Haber Tarihi: 31 Ekim 2016


Meteorolojiden açıklanan tahminlere göre, Doğu Karadeniz’de kuvvetli yağış beklendiği bildirildi. Açıklamada sel, su baskını ve heyelan gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi. 31 Ekim Pazartesi günü ise Marmara’nın doğusu, Karadeniz, Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin yağışlı, diğer yerlerin parçalı bulutlu geçmesi bekleniyor.

Pazartesi gününden itibaren kuzeybatı kesimlerden başlayarak, 2 Kasım Çarşamba gününe kadar sıcaklıkların ülke genelinde 3 ile 8 derece düşmesi bekleniyor.

SAMSUN’UN 5 GÜNLÜK HAVA RAPORU!..

habva2

DOĞU KARADENİZ İÇİN SEL UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Doğu Karadeniz’de devam eden yağışların, öğleden sonra etkisini ARTırarak, Giresun ve Trabzon’un doğu kıyılarında kuvvetli, Rize ve Artvin’in kıyı kesimlerinde ise çok kuvvetli olmasının beklendiği kaydedildi. Açıklamada sel, su baskını ve heyelan gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

DOĞU ANADOLU İÇİN KAR UYARISI

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bölge genelinde bugün hava parçalı çok bulutlu, aralıklı hafif yağmur ve sağanak yağışlı olacak. Gece saatlerinden itibaren Kars ve Ardahan çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın hafif ve zaman zaman orta kuvvette, Ağrı ve Iğdır çevrelerinde ise öğle saatlerinde kuvvetlice esmesi beklenen bölgede, hava sıcaklıklarının 1 ila 3 derece azalacağı öngörülüyor. Gece en düşük hava sıcaklığı Ardahan’da 1, Kars’ta 4, Erzurum’da 5, Ağrı’da 6, Iğdır ve Erzincan’da 9 derece ölçüldü. Günün en yüksek sıcaklığının ise Ardahan’da 10, Erzurum ve Kars’ta 11, Ağrı’da 12, Iğdır ve Erzincan’da 14 ve Tunceli’de 20 derece olması bekleniyor.

BUGÜNE DİKKAT!

31 Ekim Pazartesi günü ise Marmara’nın doğusu, Karadeniz, Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin yağışlı, diğer yerlerin parçalı bulutlu geçmesi bekleniyor. Yağışların, Batı Karadeniz kıyıları (Zonguldak, Bartın, Kastamonu’nun kuzey ilçeleri), Doğu Karadeniz (Rize, Artvin’in kuzey ilçeleri ve Trabzon), Doğu Anadolu’nun güneydoğusu (Hakkari, Bitlis, Van ve Şırnak ), Güneydoğu Anadolu’nun doğusu (Batman, Siirt, Mardin) ile Hatay çevrelerinde kuvvetli olacağı öngörülüyor. Pazartesi gününden itibaren kuzeybatı kesimlerden başlayarak, 2 Kasım Çarşamba gününe kadar 3 ile 8 derece düşmesi beklenen hava sıcaklıklarının, perşembe gününden itibaren batı kesimlerden başlayarak tekrar artacağı tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıklarındaki düşmeye bağlı olarak Karadeniz’in iç kesimlerinin yükseklerinde, yağışların karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...