Meteorolojiden Samsun ve çevresine ‘kar’ uyarısı!..

Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü Samsun, Ordu, Amasya, Kastamonu ve Sinop çevrelerinin, gece saatlerinden sonra yağışlı geçeceği, yağışların iç kesimlerde kar, kıyı kesimlerde yağmur ve karla karışık yağmur, zamanla yer yer kar şeklinde olacağı uyarısında bulundu.

Meteorolojiden Samsun ve çevresine ‘kar’ uyarısı!..
Haber Tarihi: 13 Aralık 2016


Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü Samsun, Ordu, Amasya, Kastamonu ve Sinop çevrelerinin, gece saatlerinden sonra bölge genelinin yağışlı geçeceği, yağışların iç kesimlerde kar, kıyı kesimlerde yağmur ve karla karışık yağmur, zamanla yer yer kar şeklinde olacağını bildirdi.

KARADENİZ DONACAK!..

Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezinden (BTUM), yapılan yazılı açıklamada, bölgede bugün batı kesimlerinden başlamak üzere, Karadeniz üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceği belirtildi. Samsun, Amasya, Ordu, Kastamonu ve Sinop çevrelerinin, gece saatlerinden sonra bölge genelinin yağışlı geçeceği yağışların; iç kesimlerde kar, kıyı kesimlerde yağmur ve karla karışık yağmur, zamanla yer yer kar şeklinde olacağı vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Kar yağışının, özellikle bölgenin sahil kesimleri hariç, kuzey kesimlerinde etkili olacağı, kar yüksekliğinin ise 20 santimetre ve üzerinde kar örtüsü oluşturacağı ve hayatı olumsuz etkileyeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklığının; bölge genelinde 10 derece civarında azalacağı ve mevsim normallerinin altında seyredeceği bekleniyor. Denizlerimizde salı ve çarşamba günleri fırtına beklenmektedir. Fırtınanın Batı Karadeniz’de yıldız ve poyrazdan, Doğu Karadeniz’de ise günbatısı ve karayelden 6 ila 8 kuvvetinde esmesi beklenmektedir.”

SAMSUN’DA 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİN RAPORU!..

Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü’nden alınan hava tahmin raporuna göre Samsun ve ilçeleri bugünden itibaren kar yağışının etkisi altına gireceği öğrenildi.

hava_

hava_2

Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...