Metin Burma, “Bir Kusurumu Bilen Varsa Ortaya Çıksın”

Halk ve esnaf gezilerini sürdüren Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, Taflan Mahallesi Sakinleri tarafından büyük bir coşku ve sevgi seli ile karşılanırken, “Ben 1984’ten beri bu toplumun içinde başım dik,alnım ak dolaşıyorum.Metin Burma olarak bir kusurumu,ayıbımı bilen varsa, ortaya çıksın,ispat etsin,beni mahkum ettirsin.Ama bulamazlar çünkü yoktur ” dedi. Atakum’un her sokağında acı tatlı anılarının,alın terinin […]

Metin Burma, “Bir Kusurumu Bilen Varsa Ortaya Çıksın”
Haber Tarihi: 10 Mart 2014
Haber Kategorisi: Atakum Haberleri


Halk ve esnaf gezilerini sürdüren Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, Taflan Mahallesi Sakinleri tarafından büyük bir coşku ve sevgi seli ile karşılanırken, “Ben 1984’ten beri bu toplumun içinde başım dik,alnım ak dolaşıyorum.Metin Burma olarak bir kusurumu,ayıbımı bilen varsa, ortaya çıksın,ispat etsin,beni mahkum ettirsin.Ama bulamazlar çünkü yoktur ” dedi.

Atakum’un her sokağında acı tatlı anılarının,alın terinin olduğunu söyleyerek konuşmasına devam eden Başkan Burma, “Buna Taflan’da katıldı. Siz belki ilk başlarda bizden 20 kilometre uzaktaki belediyeden nasıl hizmet alacağınızı düşünüyordunuz ama bugün görüyorum ki hizmetlerimden memnunsunuz. Ben iyi,layıkıyla hizmet yaparım. Bütün Atakumlular gibi size de kardeş,dost oldum. Sizlerle güzel bir iletişim içerisindeyiz. Ben, Taflanlıları çok sevdim. Metin Burma, insanları,hizmet etmeyi seviyor. Bizim ve çeşitli kurumların yaptığı ve yapacağı hizmetlerle önce aşağısı sonra yukarısı oldukça değerlenecek, gelecek yıllar Taflan’ın altın yılları olacaktır. Buranın uygulama planını da yapacağız. Bugüne kadar yaptığım planlardan en ufak şikayet olmadı. Çünkü, yaptığım işleri hep halk yararına yaparım. Birilerinin çıkarını değil kamunun yararını düşünürüm. Ben yıllardan beri bu toplumun içinde düzgün bir adam olarak, çalışkanlığımla,üretkenliğimle,onlarla gönül bağı kurmamla anılıyorum.”diye konuştu.

Türkiye’nin en hızlı gelişen ve değişen iki belediyesinden birisinin Atakum olduğunu da sözlerine ekleyen Başkan Burma, ” Araştırma şirketleri tarafından Samsun’da hizmetleri en çok beğenilen belediye başkanı seçildim.Türkiye çapında en hızlı gelişen ve değişen ilçe belediye başkanı ödülü de aldım. Bu ürettiklerime, Atakum’un gelişmesine bakarak, insanların bir de başka deneyelim diyeceklerine, macera arayacaklarına inanmıyorum. Bu gelişme sürsün,bu gelişmeyi kesmeyelim, teşvik edelim diyeceklerini algılıyorum,anlıyorum. Ben gücümü her zaman halktan aldım. Sizin verdiğiniz destek ve enerjiyle yoluma devam ediyor, güzel işler başarıyorum. Bugüne kadar başkalarını kötüleyerek, çamur atarak, onlarla uğraşarak siyaset yapmadım,yapmayacağım da. Metin Burma olarak 1984’ten bu yana hep buradayım,halkın içindeyim. Bir kusurumu,ayıbımı bilen varsa, onun gereğini yapar,çıkar,ortaya ispat eder,beni de mahkum edersiniz. Ama yoktur,bulamazlar. Bu nedenle kimseden korkum, çekincem olmaz. Başım dik alnım açıktır.” şeklinde konuştu.

Taflan’a bir sosyal tesis yapmak için 2 yıldır uğraş verdiğini, sonunda başardığını ve kısa süre önce temelini attıklarını da söyleyen Başkan Burma,konuşmasını şöyle sürdürdü:” Sizler hizmeti kimin engellediğini,kimin hizmet için uğraş verdiğini gayet iyi biliyorsunuz. Ben siyasi çekişme içinde değilim, asla da olmadım. Ben işime bakıyorum. Halka gidip yaptıklarımı, yapabileceklerimi anlatıyorum. Türkiye’de siyaset zeminini yumuşatmamız, birbiriyle proje bazında yarışır hale getirmemiz lazımdır. Bunu çocuklarımız için başarmalıyız. Geleceğe yönelik çok güzel vizyon projeleri ortaya koyduk. Sizlerin desteği arkamda olduğu sürece ben hizmet etmeye devam edeceğim. Taflandaki güzel insanlarla elimden geldiğince iyi ve acı ve tatlı günlerinizde beraber olmaya çalıştım. Önümüzdeki dönem buraya daha çok yatırım yapacağım. Partizanlığı bir kenara koyarak,hizmeti kim yapar diye bakacak,inceleyecek ve kararınızı ona göre vereceğinize inanıyorum”

Haber Etiketleri: , ,
Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...