REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Metin Burma: “İsmimden Başka Sermayem Yoktur”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Metin Burma: “İsmimden Başka Sermayem Yoktur”
1.246
13 Ocak 2014 - 8:44
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Halkın talepleri doğrultusunda, Yeşildere’de açtıkları etüt merkezlerinin bugün 5 noktaya ulaştığını belirten Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, “Öğrenciler, açtığımız etüt merkezlerine gelmek, bir şeyler öğrenmek için can atıyorlar. Bu çok güzel bir şeydir. Bunu geliştirmek için ben yeni yerler açmaya hazırım” dedi.

Atakum’un belediye başkanı olarak kendisine halkın talepleri doğrultusunda iş yapmak,onlara katkı vermek olarak hedef koyduğunu, etüt merkezlerinin de bunun bir parçası olduğunu dile getiren Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, ” Etüt merkezlerini ilk olarak Yeşilder’de açtık. Gördük ki öğrencilerin büyük talebi var. açtığımız Gördük ki buraya ciddi bir talep ve katılım var. Öğrencilerimiz gönüllü öğretmenleri sayesinde öğrendiklerini pekiştirerek ve üzerine yenilerini ekleyerek, girdikleri sınavlarda büyük başarılar kazandılar. Bunu öğrenen velilerimiz ve öğrencilerimiz, etüt merkezlerinin kendi mahallelerinde de açılmasını talep ettiler. Biz de bu doğrultuda merkez sayımızı beşe çıkardık. Öğrenci sayımız ise 600’lerin üzerindedir. Bunu da çocuklarımıza yani geleceğimize katkı vermek ,bizden daha iyi koşullarda okusunlar,eğitilsinler diye yapıyoruz. Kendimi bildim bileli tercihlerimi hep halktan yana kullandım.Hayatım boyunca bunun mücadelesini verdim. Bu nedenle de 3 dönemdir halkın isteği üzerine başkanlık yapıyorum.”diye konuştu.

Atakum gibi çok önemli bir ilçe oluşturduk ve gelişmeye devam ediyoruz diyerek sözlerini sürdüren Başkan Burma, ” Ben bugüne kadar halkıma gönlümce hizmet verdim.Benim gecem- gündüzüm,yaşamım budur. Eğitim olayı sürdürmemiz gereken güzel bir iş oldu diye düşünüyorum. Bizim de sizlerden öğreneceklerimiz var. Çocuklarımıza daha iyi hizmet vermek için bu tür veli toplantıları düzenliyor,sizleri ve gönüllü öğretmenlerimizi buluşturuyoruz. Bizin bir beklentimiz yok, halkımızı seviyoruz ve çocuklarına katkı vermeye çalışıyoruz. Madem bu işe girdik en iyisini yapalım istiyoruz. Öğretmenlerimizin hassasiyetlerine güveniyorum. onlar gönüllüler. zaten bu iş gönülle olur. Hiç bir zorunlulukları yokken, çocuklarımız buraya isteyerek bir şeyler öğrenmeye geliyorlarsa,burada bir sevgi çemberi oluşmuş demektir. Bu dünyada en güzel şey zaten sevgi değil midir? Halk talep etti bir beş yıl daha göreve devam kararı aldım. Final yapacağım. Var olan imkanları dökmeden saçmadan halk yararına kullandım. Son 5 yılda ürettiğimiz şeylere bakıldığında niye bunları başkaları üretmedi de biz üretebildik sorusunun cevabı da budur. Biz, halk yararına çalışıyor, kaynaklarımızı tutumlu kullanıyor, hesabımızı da halka veriyoruz. Bu yaşa geldim, isminden başka sermayem yoktur.”şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.