REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Metin Burma, Taflan Etüt Merkezi’ni Ziyaret Etti

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Metin Burma, Taflan Etüt Merkezi’ni Ziyaret Etti
1.161
07 Ocak 2014 - 12:47
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum Belediyesi tarafından sosyal belediyecilik anlamında yürütülen etüt merkezlerinden bir tanesi de Taflan’da hizmete devam ederken, merkezi ziyaret eden Atakum Belediye Başkan Burma,”Yaklaşık 600 öğrencimizin eğitimlerine katkı vermeye çalışmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

Taflan Etüt Merkezi’ne girerken, çok heyecanlandığını, kendisini sanki bir okul bahçesine girmiş gibi hissettiğini belirterek sözlerine devam eden Başkan Burma, “Ben, çocuklarımızın daha iyi koşullarda eğitim ve öğretimlerini sürdürebilmeleri adına okullarımıza elimden elen her türlü katkıyı vermeye çalışıyorum. Bunun yanı sıra ilçemizin en değerli yerlerinde okul alanları ürettim,üretmeye de devam ediyorum. Halkın yanında onların sorunlarını çözmeye,eksiklikleri konusunda katkı vermeye çalışan sosyal belediyecilik anlayışımız gereği bu tür etüt merkezleri kurmaya karar verdik. 4 yıl önce Yeşildere’de başladığımız bu işe o kadar büyük talep oldu ki, sonrasında Atakent’te ve Oyumca’da kurduk. Bu yıl da Taflan’a geldi. Önümüzdeki dönem Çatalçam ve üst bölgelerde de bu tür merkezler açacağız.”dedi.

Dışarıda kendisini gören çocukların, “Başkanım Etüt merkezleri sayesinde derslerimiz daha iyi, kendimizi geliştiriyoruz,size teşekkür ederiz diyorlar” bu beni dünyanın en mutlu insanlarından birisi yapıyor diyen Başkan Burma, ” Çocuklarımız burada olmayı, bir şeyler öğrenmeyi çok arzu ediyorlar, isteyerek, severek geliyorlar. Bu da memnuniyet vericidir. Parası olanlar bir şekilde çocuklarının eğitimini halledebiliyorlar. ama, gelir düzeyi bakımından daha sıkıntılı olanlar eğitimdeki fırsat eşitliğinden yararlanamıyorlar. Bu konuda biz ne yapabiliriz? dedik ve Yeşildere ile başladığımız 3 yılda sayıları 4’e, öğrenci sayısı 600’lere ulaşan bu merkezleri kurduk. Bu bizim sosyal belediyecilik anlayışımızdır. halktan yana tavrımızdır. Gittikçe bu konunun büyüdüğünü görüyorum. Bir başladık, bizi buralara kadar getirdi. Demek ki buna ihtiyaç varmış. Biz belediye olarak halkın yanındayız. Onların neye ihtiyacı varsa onu yapmaya çalışıyoruz. Bu bizim samimi davranışımızdır. Halka olan yakınlığımızdandır. Bu halk bizim halkımızdır. Oy verdi vermedi diye kimseyi ayırmadım. Herkese eşit hizmet sunmaya çalışıyorum. Her zaman halkın yanındayım. Bu halkın güçlüklerini,zorluklarını gidermeye çalışıyorum.Bugüne kadar halka karşı son derece duyarlı oldum. Var olan imkanlarımı onların lehine kullandım. Bundan sonra da bu tavrım değişmeyecektir.”diye konuştu.

Başkan Burma, daha sonra, etüt merkezine devam eden öğrencilere kitap dağıtarak, derslerinde başarılar diledi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.