REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Metin Burma’dan Bomba Açıklamalar

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Metin Burma’dan Bomba Açıklamalar
1.382
05 Mart 2014 - 14:59
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Türk-İş Spor ve Kültür Evi’ni ziyaret eden Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, burada hanımlarla toplanırken, “Yaptığım işi gecemi gündüzüme katarak, emeğimi, terimi akıtarak, halk için yaparım. Bugüne kadar yasaların izin vermediği, içime sinmeyen tek bir işi bile yapmadım” dedi.

Henüz 20 yaşında genç bir ilçe olan Atakum‘un 15 yılında kendisinin olduğunu,büyük zorluklarla cebelleşerek bugüne kadar gelindiğini de dile getiren Başkan Burma, “15 yılımı büyük zorluklarla cebelleşerek, Atakum’un belediyeleşmesi ve modern kentleşmesi için emek harcayarak geçirdim. Her şeyim Atakum’a ve Atakumluya helal olsun. 1994 yılı öncesi mimarlık yaptığım dönemde birikimi olan bir adamdım. Bugün tek bir metrekare yerim yoktur. Ekonomik olarak zayıfladım. Ama Metin Burma olarak kaldım. Samsun’un her tarafından saygı duyulan biri olmak, benim en büyük zenginliğimdir. Yaşamın anlamı budur gibi geliyor. Benim kimseyi giyimine kuşamına rengine boyuna göre ayırmışlığım yoktur. İnsanları seviyorum, sevmeyi ve çalışmayı seviyorum. Benim için önemli ve makbul olan insanın iç güzelliğidir, iyi yürekliliği, iyi ilişkileridir. Çalışma, üretme konusunda da çok iddialıyımdır.” diye konuştu.

Ciddi bir siyasetçi olduğu için, zamanını birilerine laf atma yerine, kendi işlerine ve projelerine bakarak değerlendirdiğini de sözlerine ekleyen Başkan Burma, “Adaylara bakıyorum, onlar kendilerine göre bir yol çizmişler o yoldan gidiyorlar. Buna bir şey dediğim yoktur. Ancak, Atakum’daki gelişmeleri, sırf karşı partidendir diyerek görmezden gelmek kabul edilebilir bir davranış biçimi değildir. Ben mimarım, projeyle yatar kalkarım. Belediyecilikte de büyük birikimim vardır. Bu benim mesleğim haline geldi ve bu alanda Türkiye ölçeğinde de iddiası olan birisiyim. Ben iyi bir terziyim, Atakum’un nadide kumaşını en iyi ben değerlendiririm. Son beş yılda buraya bir iki Havza bir Kavak eklendi. Bu dile kolay bir şeydir. O insanlar Türkiye’nin çok geniş bir coğrafyasından gelip buraya yerleştiler. Niye başka yere değil de hiç bir şey yapılmamış Atakuma yerleştiler? bu soru bile söylenen “Atakuma bir şey yapılmadı” sözlerini boşa çıkmamaktadır. Adayların üzerinde yürüdükleri caddeleri benim yaptığımı, burayı benim şekillendirdiğimi bilmeleri gerekir. Bütün bunları görmezden gelebilmek gerçekten büyük maharet istemektedir. Emeğimin çalınmasına izin vermem.” şeklinde konuştu.

Kentlerin sorunlarının hiç bir zaman bitmeyeceğini ama kendilerinin bir dönemde yapılabilecek işleri 4-5’e katlayarak yaptıklarını da söyleyen Başkan Burma, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Turizm, sağlık ve eğitim alanlarında büyümek istiyorduk. Bu vizyonlarımız doğrultusunda yaptığımız çalışmalar neticesinde son beş yılda 2237 işyeri açma ruhsatı verdik. Bu, on bin kişinin istihdamı demektir. 121 tane park yaptık. Bu bir rekordur. Yaşam Merkezi(Parkı) yaptık. Dalında Türkiye’de böyle bir projenin olmadığı söyleniyor. Örnek bir projedir. Emek Park, kadınlara yönelik el emeklerinin değerlendirileceği Karadeniz’de örneği olmayan bir yer olacaktır. Çakırlar, TEMA’dan ödül kazanmış, Türkiye ölçeğinde bir projedir. Kültür ve sanat merkezimiz Karadeniz’in en büyüğüdür. Sahnesi Dünya standartlarındadır. Kültür derneklerini bir araya toplaması ile de Türkiye’ye örnek bir projedir. Yaptığımız düğün salonları, sosyal tessler, spor ve semt sahalarını,kapalı pazaryerlerini saymıyorum bile. Halkımızın da emeği takdir ettiğine inanıyorum. Şimdi aha kapsamlı, daha güzel projelerle,bunları yaptık, bunları da yapacağız diye halkın önüne çıktık. Benim arkamda sadece halkın sevgisi ve enerjisi vardır. Tek dayanağım halkımın sevgisidir. Onlar da beni hiç bir zaman yalnız bırakmadılar” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.