REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Metin Burma’dan Gövde Gösterisi Gibi SKM Açılışı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Metin Burma’dan Gövde Gösterisi Gibi SKM Açılışı
2.295
15 Şubat 2014 - 13:43
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum Belediye Başkanı Metin Burma tarafından Özören Köyü’nün ardından ikinci seçim koordinasyon merkezi de Türk-İş’te kurulurken, açılışa CHP Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr.Haluk Koç, CHP Samsun Milletvekili İhsan Kalkavan, CHP Samsun İl Başkanı Dr.Mehmet Atalay, CHP Samsun büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tarık Cengiz, İlkadım Belediye Başkan Adayı Vedat Yılmaz partililer ve halk katıldı.

SKM açılışında bir konuşma yapan CHP Samsun İl Başkanı Dr.Mehmet Atalay,”CHP İl başkanı olmanın ötesinde, bir Atakumlu olarak Metin Burma gibi, gecesini gündüzüne katarak halk yararına, kent yararına çalışan, bir başkanım olmasından son derece mutluyum. Önümüzdeki seçimler hırsızlarla, dürüst insanların mücadelesi ne sahne olacaktır “derken, CHP Samsun Milletvekili İhsan Kalkavan ise, ” Bir belediye düşünün ki arkasında iktidar gücü olmadan, iktidar belediyelerinin yapabildiğinin üzerinde iş üretsin, eser üretsin, proje üretsin. İşte O Metin Burma’dır. Metin Burma, sırtını halka dayamış, onlardan aldığı güçle iş yapmaktadır. O’nu başarılı kılan da budur. Adayım diye ortaya çıkanlar,5 yılda Metin Burma’nın yaptığı eserlerin boyasını bile yapamazlar” dedi.

chp-skm-acilisi-1

CHP Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr.Haluk Koç, görüyorum ki ana cadde dahil her yanı doldurmuşsunuz,bu seçimi aldığımız anlamına geliyor diyerek başladığı sözlerine şöyle sürdürdü:” Ben Samsun’u, Atakum’u, İlkadım’ı, Canik’i ,her yeri her zamankinden daha kararlı görüyorum. Artık bir şeylerin değişme zamanı gelmiştir.Yolsuzluk, yoksulluk, yasak ile boğuşacağız diye iktidara gelenler, bugün hepsini kendileri yapıyor.CHP olarak ne kadar başarılı olursa olsunlar 3-4 dönem başkanlık yapanlara teşekkür ettik, gençlerin önünü açtık. Artık birilerinin de gitme zamanı gelmiştir. Onurlu bir Türkiye için el ele vererek bu düzeni yıkacağız. Hırsızların bayrağı altında hala siyaset yapmaya çalışanlara inat bu seçimden başarılı olarak çıkacağız. Onların güçleri paralarıdır. Onların paralarına karşı bizim yüreğimiz var, birliğimiz,dirliğimiz var. “diye konuştu.

CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tarık Cengiz ise, “Bütünşehir Yasası, CHP’nin elindeki büyükşehirleri almak için çıktı,Alamayacaklar. Samsun’da da benim köylüler tarafından çok sevildiğimi bilmiyorlar. bunu öğrenecekler. büyükşehir ekonomik kalkınmanın önderi olacaktır. İşsizliği bitirecektir. Sağlıklı yaşam alanları yaratacaktır. Ranta değil insana önem verecektir. Kentsel dönüşümle halkı mağdur etmeyecektir. Engellilerin yaşamını kolaylaştıracaktır. Saydam ve hesap verebilir olacaktır. Halkına ulaşım çilesi çektirmeyecektir. Yaşlıların hizmetkarı olacaktır. Sanata ve sanatçıya önem verecektir. Kindar değil şefkatli, uzlaşmacı olacaktır. Kırsal kalkınmayı gerçekleştirecektir. Amatör sporu destekleyecek,. Samsunspor’un hizmetkarı olacaktır. bana projen ne diye soruyorlar. Benim en büyük projem Yusuf Ziya Yılmaz’ı başkanlık koltuğundan indirerek Samsun’un önünü açmaktır. “şeklinde konuştu.

Burada gördüğüm tablonun Atakum’un kararını verdiği anlamına geldiğini, bu fotoğrafın iyi çekilmesi gerektiğini söyleyerek sözlerine başlayan Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, ” Şimdi bulunduğumuz Alparslan Bulvarı’nın iki yanından kanalizasyon akıyordu. Buralar tarlaydı. O günden bugüne geldik. bura 20 yaşında 15 yılında ben varım.Bu muhteşem manzarayı görenler,seçilmek üzere propaganda yapanlar, Atakumda hiç bir şey yapılmadı diyebiliyorlar. Bunlar cevap verilecek düzeyde ciddiyet içermeyen sözlerdir. Türkiye çapındaki Yaşam Park, Emek Park, Çakırlar, Belediye Binası ve meydanı,kapalı otoparkı,kültür ve spor evleri,k-Karadeniz’in en büyük Kültür ve Sanat Merkezi, 121 adet park, Atakum Stadı, spor ve oyun alanları, etüt merkezleri, kültür/sanat etkinliklerimiz, halk iskelesi, asfaltlar,450 kilometre yol, Deniz Kafe, Paymer, okullarımıza, camilerimize verdiğimiz katkılar var,bunlar görülmeyecek şeyler midir? Hizmet çıtası çok yüksekte olduğu için, onlar aşağıya çekmeye çalışıyorlar. Onlar söylemese de Atakum Karadeniz’in yıldızı olmuştur. Önümüzdeki dönem Türkiye’nin yıldızı olacaktır. Benim için Atakum demek mutlu insanlar demektir. Anacığım buradadır. Bana sen ne zaman dinleneceksin? diye soruyor. Ben de O’na,halka hizmet ederken dinleniyorum diyorum. Ben yaptığım hizmetlerde halktan aldığım enerjiyi kullanıyorum. onun için hiç yaşlanmıyorum, yaşlanmayacağım. Engelleri bugüne kadar aştım, bundan sonra da aşarım. Belediyecilik benim mesleğimdir. Bu işin projecisi de, mühendisi de, hocası da benim. Atakumla yatıyor, Atakumla kalkıyorum. Ben diğer aday kardeşlerimi asla küçümsemiyorum. benim proje üretecek beynim,fikrim ve Atakum'(a büyük bir sevdam var. Bu bir yarıştır, düzgün,dürüst,ilkeli olsun. Atakumlu görür,irdeler,sorgular.Burada bir şey yok derseniz olmaz, bu size bir şey kazandırmaz. siz kendinizi anlatın. Ne ürettiniz, kimsiniz? sonra bu halk ona göre karar verir. Atakumluyu küçümsemeyin Onlar bu yeteneğe sahiptir, Hiç kimse altında kalacağı laf etmemelidir. Alah’ın izniyle,sizin de takdirinizle, 30 Mart’ta Atakum’da bir kez daha enerjimizi tazelemiş,kendimizi yenilemiş olarak tekrar başlayacağız” dedi.

SKM açılışına katılan Söğütlübahçe Samsunspor Taraflar Derneği tarafından Koç,Kalkavan,Cengiz,Yılmaz ve Burma’ya Samsunspor atkısı hediye edilirken, Başkan Burma konuşması sonrası halka karanfil dağıttı.

chp-skm-acilisi-2

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.