REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Metin Burma’dan, Kara Propagandalara Cevap

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Metin Burma’dan, Kara Propagandalara Cevap
1.201
27 Mart 2014 - 10:06
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siyaset alanına ilk adım attığı günden bugüne kadar olan süreçte, yaptığı işleri, ürettiği projeleri ve üreteceklerini Atakumluya anlatarak siyaset yaptığını dile getiren Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, “Benim işim karşı tarafı hedef almak, onlarla çekişmek, laf yarıştırmak asla olmadı. Öyle bir siyaset tarzı izlemedim, izlemem de. Halkımızın da, diğer partilere mensup dostlarımın da bu tarzımı beğendiğini, teşvik ettiğini ve desteklediğini biliyorum. Bu nedenle bana “siz onlara cevap bile vermeyin” diyorlar.” dedi.

Bugüne kadar aleyhinde söylenen tümüyle asılsız iddia ve söylemlere kulak tıkadığını ancak seçime bir kaç gün kala yapılan kara propagandanın, iftira boyutuna taşınması nedeniyle cevap vermek zorunda kaldığını da sözlerine ekleyen Başkan Burma, “Verdikleri rakamlar ve yaptıkları değerlendirmeler, bu açıklamalarda bulunanların tamamen bilgisiz olduğunu göstermektedir. Bütçenin ne olduğunu , bütçe rakamlarının içinde ne olduğunu bile bilmediklerini görüyorum. Bütçe bütün gelirler toplamıdır. Buna satışlar ve her türlü kasaya giren para dahildir. Bunun dışında ne vergi almanız, ne de harcama yapmanız söz konusu değildir. Belediyenin 5 yılda 230 milyon bütçesi olmasına rağmen 500 milyondan bahsetmeleri maksatlıdır. Bu onların belediyecilikten ne kadar uzak olduklarını, belediyenin bütçesini dahi anlayamadıkları için izah edemediklerini göstermektedir. Belediyenin 60 milyon borcu olduğunu söylüyorlar. Onların kendi gruplarının meclis üyeleri var. Onlara sorsalardı, gerçeği öğrenebilirlerdi. Atakum Belediyesi Türkiye’nin en itibarlı belediyelerinden birisidir. Bizim kendi dönemimize ait borcumuz da bulunmamaktadır. Sonra satışlarla ilgili bir garip rakamlardan söz etmektedirler ki, bugüne kadar iddia ettikleri hiç bir şey doğru olmadığı gibi bu da asla doğru değildir. Evet, bizim 22 milyon 495 bin liralık civarında bir satış gelirimiz vardır. Ama, bu da bütçenin içindedir. Zaten aksi düşünülemez. Yalan yanlış her şeyi söylüyorlar ama bizim ürettiklerimizi söylemiyorlar. Ben Bayındır Okulu’nun 11 bin metrekarelik yerini ki değeri 15 milyon TL.’dir,Seyfi Demirsoy’un orada yaklaşık 40 milyon TL.lik, 8 bin 500 metrekarelik yeri, Atakum Kültür Merkezi’mizin orada 12 dönümlük 25 milyon TL.lik yerleri Devlet adına ürettim. Yani ben Atakum Belediyesi’nin varlıklarını 80 milyon TL. artırdım. Bunların sözü dahi edilmiyor. Bizim ihalelere fesat karıştırmak gibi,hile yapmak gibi bir huyumuzda, becerimizde yoktur. O işte uzman olanlar vardır. Onları herkes bilir. Biz açık ihale yaparız. Kendi belediye meclis üyeleri de bu çalışmaların içindedir. Onlara sorabilirlerdi. Biz kimseye peşkeş çekmeyiz,yasal olmayan b ir işi yapmayız. Sonra Atakum Belediyesi müfettişlerin ve iç denetçilerin sürekli denetimde bulunduğu bir yerdir. Biz şeffafız, denetime açığız. Bugüne kadar bir eksiğimizi bulamamışlardır. Hele hele 15 yılda Atakumu köye çevirdi iddiası çok gülünçtür. Atakum, 20 yaşındadır. Bunun 15 yılında ben varım. Cümle alem biliyor ki Atakum Karedeniz’in yıldızı olarak parlamış, tek göç alan, cazibe merkezi,gelişen, Samsun denince akla ilk gelen yer olmuştur. Bu kadar net ve parlak olan bir kenti aşağılamaya çalışmak kimseye fayda vermez. Ona uzanamayanlar mundar demeye başlamıştır.Bu çok hazin bir tablodur, onlar adına gerçekten üzülüyorum. Bu kadar aciz bir duruma düşmemek lazımdır. “diye konuştu.

Bu kadar yalanı üst üste koyarak, yalana sığınarak böyle çıkmaz bir yola başvuranların halkın güvenini asla kazanamayacaklarını da söyleyen Başkan Burma, ” Bu halk Metin Burma’yı 30 yıldır tanıyor. O’nun isminin yanına leke getirmeyeceğini bilirler. Bana güvenmişler, sevmişler,her zaman destaklamişlerdir. Metin Burma da halkını sevmekte ve gecesini gündüzüne katarak canla başla onlara hizmet etmeye çalışmaktadır. O yüzden bu çirkin siyaseti, kara propaganda yapanları acizlik içinde görüyorum. Halkımız, seçim kaybetme kaygısı için de olanların sürdürdükleri karalama ve çamur atma politikalarının hiçbir işe yaramayacağını 30 Mart’ta gösterecektir.’

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.