Moğolistan Samsun Fahri Konsolosu Mehmet Sungur göreve başladı

Samsun’da yaklaşık 7 yıldır faaliyette olan Moğolistan Cumhuriyeti Samsun Fahri Konsolosluğu’na getirilen işadamı Mehmet Sungur’a görev belgesi düzenlenen törenle verildi. Atakum Sanat Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe Moğolistan Büyükelçisi Batkhishig Badamdorj eşi ile birlikte katıldı. Toplantı önce verilen kokteylde Samsun’a okumak için Moğolistanlı öğrenciler ile iş adamları tanışarak bir süre sohbet etti. Türkiye ve Moğolistan milli marşlarının […]

Moğolistan Samsun Fahri Konsolosu Mehmet Sungur göreve başladı
Haber Tarihi: 31 Ekim 2013
Haber Kategorisi: Atakum Haberleri


Samsun’da yaklaşık 7 yıldır faaliyette olan Moğolistan Cumhuriyeti Samsun Fahri Konsolosluğu’na getirilen işadamı Mehmet Sungur’a görev belgesi düzenlenen törenle verildi.

Atakum Sanat Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe Moğolistan Büyükelçisi Batkhishig Badamdorj eşi ile birlikte katıldı. Toplantı önce verilen kokteylde Samsun’a okumak için Moğolistanlı öğrenciler ile iş adamları tanışarak bir süre sohbet etti. Türkiye ve Moğolistan milli marşlarının çalınmasıyla başlayan toplantıda 2007 yılından beri Moğolistan Samsun Fahri Konsolosluğu görevini yürüten Ahmet Giritli’den bu unvanı devralan Mehmet Sungur yaptığı konuşmasına eski konsolos Giritli’ye verdiği emekleri ve yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ederek başladı. Üzerine yüklenen görevin ağırlığının bilincinde olduğunu söyleyen Sungur, “Bana bu görev tevdi edildiğinde tam olarak görevlerimin ve sorumluluğumun ne olacağından tam manasıyla bilgim yoktu. Büyükelçi bana ‘konsolos olarak Türkiye’ye okumaya gelen öğrencilere destek olma, sıkıntılarını giderme, onlara burs sağlama’ gibi görevlerim olacağını söylediğinde buna çok sevindim. Çünkü bende bu kente okumak için gelmiştim. Samsun’un yardımsever iş adamlarının yardımlarıyla okudum ve üniversiteden mezun olmuş birisiyim. Bu nedenle öğrencilerin sıkıntılarını yaşamış birisi olarak bu görevi seve seve kabul ettim.” dedi.

Daha sonra kürsüye çıkan ve konuşmasına Türkçe başlayıp kendi dilinde konuşarak bitiren Moğolistan Büyükelçisi Badamdorj, iyi dileklerini sunduğu konuşmasının ardından Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Moğolistan makamlarına gönderdiği görev belgesini Mehmet Sungur’a verdi. Bunun üzerine Sungur ve büyükelçi bir birlerine ülkelerine temsil eden çeşitli hediyeler sundu. Toplantı Moğolistan’ı anlatan fotoğraf sergisiyle sona erdi.

Toplantıya Samsun Vali Yardımcısı Osman Nuri Çobanoğlu, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Samsun Garnizon Komutan Tuğgeneral Ufuk Ekinci, İl Emniyet Müdürü İsmail Türkmenli, Canik Başarı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yunus Bekdemir bazı kurumların müdürleri, işadamları ve Moğol öğrenciler katıldı.

Haber Etiketleri: , , ,
Yazı hakkındaki yorumunuzu paylaşın...