REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Omü Dünyaya Açılıyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Omü Dünyaya Açılıyor
1.040
14 Mayıs 2014 - 2:59
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ), Sırbistan’ın Novi Pazar Üniversitesi ile eğitimde işbirliği anlaşması imzaladı.

OMÜ, Sırbistan’ın Sancak Bölgesi Uluslararası Novi Pazar Üniversitesi ile eğitimde ikili işbirliği anlaşması imzalamak amacıyla bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. OMÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç ve Öğr. Gör. İsmail Hodziç, Sırbistan’ın Sancak Bölgesi Uluslararası Novi Pazar Üniversitesi ile eğitimde işbirliği yapmak, Mevlana protokolleri imzalamak ve ortaklaşa yapılabilecek projelerle ilgili görüşmek amacıyla bir dizi ziyaret yaptılar.

OMÜ heyeti Uluslararası Novi Pazar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suad Beçiroviç’i makamında ziyaret etti. Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Amela Lukaç’ın da hazır bulunduğu ziyaret oldukça sıcak geçti. Görüşmede, Rektör Prof. Dr. Suad Beçiroviç geçen yıl OMÜ’de düzenlenmiş olan yaz kursuna katılan öğrencileri adına Rektör Akan’a teşekkür etti. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Türkçe Yaz Kursu’ndan son derece memnun kaldıklarını ifade eden Rektör Beçiroviç, bu yıl da OMÜ’ye öğrenci göndermek istediklerini vurguladı. Rektör Akan da Rektör Beçiroviç’e göstermiş oldukları misafirperverlik dolayısıyla teşekkür etti.

“EĞİTİM KÖPRÜLERİ KURMALIYIZ”

Ziyaretin son gününde OMÜ heyeti Uluslararası Novi Pazar Üniversitesi’nin kuruluş yıl dönümü kutlamalarına ve mezuniyet törenine katıldı. Rektör Prof. Dr. Hüseyin Akan törende yaptığı konuşmada üniversiteler arasında kurulacak eğitim işbirliklerinin önemine değindi. Rektör Akan, “Her dönemin ihtiyaçları farklıdır. Geçmiş dönemde Mostar için ihtiyaç olan köprüydü ve onu devletimiz yaptı. Bu dönemde ihtiyaç olan eğitim köprüleridir. Üniversite olarak bizler eğitim köprüleri kurmalıyız. Onun için bugün sizinle birlikteyiz ve ikili işbirliği protokolleri imzalıyoruz” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.