REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

OMÜ Tıp Fakültesinde 2013-2014 eğitim dönemi başladı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
OMÜ Tıp Fakültesinde 2013-2014 eğitim dönemi başladı
1.829
22 Eylül 2013 - 2:43
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı tarafından düzenlenen 2013-2014 yeni eğitim öğretim yılı açılışı Mavi Salon’da yapıldı.

Törene; Rektör Vekili Prof. Dr. Mahmut Aydın, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Leblebicioğlu, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Haydar Şahinoğlu, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Faruk Bağırıcı, Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mustafa Bekir Selçuk ile çok sayıda öğretim üyesi ve öğrenci katıldı.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Haydar Şahinoğlu törende yaptığı konuşmada öğrenci merkezli eğitim yapıldığını vurgulayarak şunları kaydetti: “Üniversitemiz oldukça kompleks bir eğitim yapısına sahip. Tıp Fakültemiz aktif bir sistem dediğimiz öğrenci merkezli eğitim modelini uyguluyor. Türkiye’de de bu modeli en iyi uygulayan üniversiteyiz. 200’ü Türkçe tıp, 100’ü İngilizce tıp olmak üzere toplamda 300 öğrencimiz ile yeni eğitim-öğretim dönemimize başlamış bulunmaktayız.”

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Leblebicioğlu da fakültelerini büyük bir aileye benzeterek, “Farklı kültürler ve farklı sosyal ortamlardan gelen öğrencilerimizin kaynaştığı güzel bir ortamda yaşıyoruz. Tıp fakültemiz gerçekten ülkemizde önemli bir yere sahip. Akredite olmuş, yani eğitimi onaylanmış ilk 10 fakülteden birisiyiz. Bu açıdan deneyimli öğretim üyesi kadrosuyla Türkçe ve İngilizce tıp eğitimi veriyoruz.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından dönem 1 öğrencilerine sembolik olarak doktor önlüğü giydirildi. Rektör Vekili Prof. Dr Mahmut Aydın, Tıp Fakültesi Türkçe dönem 1 öğrencileri; Merve Tokatlı, Edanur Güneysu, Ahmet Çelem, Günzile Kılıç, Aykut Tekmen’e, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Leblebicioğlu ise Tıp Fakültesi Türkçe dönem 1 öğrencileri Kübra Şahin, Ömer Zengin, Recep Kemal Soylu, Emel Ağca ve Fatma Arslan’a, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Haydar Şahinoğlu ise Tıp Fakültesi İngilizce dönem 1 öğrencileri Yağmur Çakır, Cenk Baykan, Ayşe Kalyoncu, Muhsin Cebreoğlu ve Bahar Güler’e sembolük olarak doktor önlüğü giydirdi.

Samsun Tabip Odası Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mithat Günaydın ise üniversite sınav puanlarıyla ilk sırada tıp fakültesine giren Merve Tokatlı, Yağmur Çakır’a steteskop hediye etti.

 

CİHAN

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.